W Urzędzie Miasta Gdyni, w dzień po świętach, odbyła się uroczystość, podczas której ośmiu gdyńskich sportowców odebrało listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za osiągnięcia sportowe. W imieniu prezydenta Wojciecha Szczurka wyróżnienia wręczyła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Nagrodzeni zostali: maratończyk Antoni Cichończuk, żeglarze Filip Ciszkiewicz i Przemysław Filipowicz, lekkoatletka Agnieszka Kaszuba, szybownik Artur Łończuk, unihokeistka Dominika Marzec, brydżysta Adam Walczyński oraz Wojciech Grabowski – wielokrotny rekordzista świata w sportowym wyciskaniu sztangi.

– Jesteśmy dumni z waszych sukcesów – podkreśliła Joanna Zielińska. – Wywalczone przez was medale i rekordy są owocem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Jesteśmy wdzięczni za to, jak wspaniale reprezentujecie Gdynię na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

SYLWETKI NAGRODZONYCH SPORTOWCÓW:

Antoni Cichończuk – maraton:

Podczas XXII World Master Athletics, które w listopadzie br. odbyły się w australijskim Perth, zdobył tytuł mistrza świata weteranów w kategorii wiekowej M-65. To kolejny medal Antoniego Cichończuka wywalczony w zawodach, w których startują zawodnicy powyżej 35. roku życia – od 10 lat gdynianin nie schodzi z podium. Obecnie przygotowuje się do kolejnej edycji World Master Athletics, która w 2018 roku odbędzie się w Maladze.

Filip Ciszkiewicz – żeglarstwo:

W kończącym się roku zawodnik Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka wywalczył trzy złote medale Mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie Laser-Standard: podczas Mistrzostw Polski w sprincie, Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski. Filip Ciszkiewicz jest zawodnikiem kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego i objęty jest programem przygotowań do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2020).

Przemysław Filipowicz – żeglarstwo:

Gdynianin występujący w Klubie Sportowym Akademickiego Związku Sportowego AWFiS wywalczył w tym roku wicemistrzostwo Polski Seniorów, brązowy medal Mistrzostw Niemiec oraz pierwsze miejsce w Pucharze PZŻ. Po wszystkie te sukcesy Przemysław Filipowicz, zawodnik kadry narodowej, sięgał w olimpijskiej klasie 49er.

Wojciech Grabowski – sportowe wyciskanie sztangi:

Wielokrotny rekordzista świata oraz mistrz świata i Europy International Powerlifting Federation dołożył do swojego dorobku kolejny tytuł. Podczas zawodów, które w październiku br. odbyły się w luksemburskim Hamm Wojciech Grabowski sięgnął po mistrzostwo Europy w wadze do 105 kg w kategorii Men-3.

Agnieszka Kaszuba – skok o tyczce:

W 2016 roku Agnieszka Kaszuba dopisała do swojego imponującego dorobku złote medale Halowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Juniorów, a także srebrny medal seniorskich Mistrzostw Polski. Ośmiokrotna Mistrzyni Polski wystartowała również w Mistrzostwach Świata Juniorów, a obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy Juniorów, które w 2017 roku odbędą się we Włoszech.

Artur Łończuk – szybownictwo:

Na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów Artur Łończuk zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski. 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane były w dniach 18-27 sierpnia 2016 w stolicy polskiego szybownictwa – Lesznie. Aktualnie gdynianin przygotowuje się do startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Dominika Marzec – unihokej:

Uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni reprezentuje barwy Energii Olimpii Osowa. W 2016 roku wraz ze swoim klubem wywalczyła Mistrzostwo Polski w kategorii seniorek oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorek starszych. Dominika Marzec jest regularnie powoływana do kadry narodowej kobiet do lat 19.

Adam Walczyński – brydż sportowy:

Na Brydżowych Igrzyskach Olimpijskich (The 2016 World Bridge Games), które w dniach 3-17 września 2016 odbyły się we Wrocławiu, gdynianin sięgnął po srebrny medal w kategorii mixed.

 

 

——————————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

3 thoughts on “Prezydent nagrodził gdyńskich sportowców!”
  1. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
    Your web site provided us with valuable information to work on. You’ve done a formidable
    job and our entire community will be thankful to you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *