W dniach 16-18 grudnia w krakowskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbył się XX Międzynarodowy Puchar Polski Wushu Tradycyjnego. Organizatorami zawodów byli Polski Związek Wushu oraz MUKS Choy Lee Fut.

Patronat Honorowy objął Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Dla zawodników Shaolin Kung Fu – sekcji chińskich sztuk walki z Gdyni były to ostatnie zawody w tym roku. Zakończyły się one dużym sukcesem.

Multimedalista Maksymilian Murszewski, tegoroczny mistrz Polski w kat. wiekowej 12-14 lat oraz ubiegłoroczny mistrz Europy wushu, zdobył łącznie pięć medali (trzy złote i dwa srebrne). Pierwsze miejsca zajął w konkurencjach: formy ręczne południowe, formy z bronią długą różną oraz formy z mieczem. Na niższym stopniu podium uplasował się wykonując: formę północną ręczną i formę z kijem.

Kolejnym złotym medalistą jest Adrian Budziński, startujący w konkurencji form ręcznych północnych w kategorii wiekowej do ośmiu lat.

Spektakularnym sukcesem zakończył się start debiutanta Macieja Strągowskiego w walkach. Maciej, ważący 70 kg, wystartował w dwóch kategoriach wagowych (70 oraz 75 kg) i dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Mimo iż był to pierwszy start Maćka, wykazał się on dużym opanowaniem i rozważnym prowadzeniem walki, co zaimponowało zarówno sędziom, jak i innym obserwatorom.