Tym samym szczypiornistki Vistalu Gdynia wygrały wszystkie mecze podczas tego turnieju. Jest to tym bardziej cenne, że gdynianki pojechały do Elbląga w mocno osłabionym składzie.

Wolne dostały reprezentantki Polski, biorące udział w niedawnych Mistrzostwach Europy: Katarzyna Janiszewska, Monika Kobylińska i Joanna Kozłowska. Z powodu kontuzji nie mogły grać Aleksandra Zych, Aneta Łabuda, Kinga Gutkowska i Karolina Olszowa. Nie wystąpiła też Joanna Szarawaga.

Na tym samym turnieju, ale w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski zagrały natomiast Oliwia Kamińska, Paulina Uścinowicz i Natalia Murawiecka. W Vistalu zadebiutowała Kinga Lalewicz, pozyskana z AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk, a także juniorki: Marta Śliwińska, Julia Wtulich, Paulina Murawiecka Kornelia Małecka.

Na początek gdynianki zagrały z młodzieżową reprezentacją Chin. Azjatki nie były wielkim zagrożeniem dla drużyny Pawła Tetelewskego. Chinki już po pierwszej połowie przegrywały różnicą szesnastu bramek. Ostatecznie Vistal zwyciężył 39:17.

W drugim spotkaniu zespół Vistalu zmierzył się z młodzieżową reprezentacją Polski. Młode biało-czerwone były już większym zagrożeniem dla liderek tabeli PGNiG Superligi. Klasą dla siebie była Martyna Borysławska, zdobywczyni 9 bramek. Spotkanie z polskimi juniorkami zakończyło się rezultatem 35:20 dla gdyńskiej ekipy.

 

Pojedynek Startu z Vistalem miał zadecydować, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w elbląskim turnieju. Wcześniej młodzieżowa reprezentacja Chin pokonała swoje rówieśniczki z Polski 35:32 i zapewniła sobie trzecie miejsce. Zarówno elbląska jak i gdyńska drużyna przystąpiły do tego meczu w okrojonych składach. W zespole elbląskim brakowało Ewy Andrzejewskiej, Aleksandry Stokłosy i Joanny Wagi.
     
Mecz celnym rzutem dla Startu otworzyła Daria Gerej, a chwilę później rzut karny obroniła Klaudia Powaga. Po dwóch mocnych rzutach Sylwii Lisewskiej, Start prowadził 3:1. W kolejnych akcjach miejscowe zawodniczki miały jednak problemy z zatrzymaniem kołowej Aleksandry Dorsz i w 5. minucie mielimy remis po 3. Błędy elblążanek przy podaniach, rzuty obok bramki, błąd kroków, kolejne straty i Vistal odskoczył na cztery bramki. Trwającą sześć minut niemoc strzelecką EKS przerwała w końcu Gerej. W kolejnych akcjach obie drużyny popełniały proste błędy i kibice zgromadzeni w Hali Sportowo-Widowiskowej nie uświadczyli zbyt wielu bramek. Po 20 minutach gry Start przegrywał z Vistalem 7:10. W kolejnych akcjach bardzo aktywna była Patrycja Świerżewska, a na kole walczyła Aleksandra Dankowska. Młode zawodniczki Vistalu oddały sporo niecelnych rzutów, a gospodyniom turnieju udało się odrobić część strat i na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 12:13. 
Początek drugiej odsłony zawodów nie udał się zawodniczkom Startu. Błąd przy rozegraniu, zablokowany, a potem niecelny rzut, kosztował elblążanki utratę trzech bramek. Gospodynie po raz pierwszy trafiły do siatki w 36. minucie, a na kolejnego gola musiały czekać do 43 minuty. Nieźle między słupkami spisywała się Solomija Szywerska, a po drugiej stronie Małgorzata Gapska, czego efektem była mała ilość bramek. Po dwóch dobrych kontratakach wykończonych przez Dominikę Grobelską, Start tracił dwie bramki do Vistalu (16:18). Wyłączenie z rozegrania Patrycji Matieli nieco pomogło elblążankom w dalszym odrabianiu strat. W 50. minucie rzut karny wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk, a do remisu po 20 doprowadziła Grobelska. W ostatnich minutach meczu trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na parkiet młode zawodniczki, w gdyńskiej ekipie również grały mniej doświadczone piłkarki. Elbląski szkoleniowiec może mieć sporo zastrzeżeń do obrony, bowiem Vistal nie miał problemów z kończeniem ataków, wykorzystywał również niedokładne podania z czego szły kontrataki. Drużyna treneraTetelewskiegopokonała ostatecznie Start 26:21 i zajęła pierwsze miejsce w elbląskim turnieju.

 

Galeria zdjęć z meczu

Kram Start Elbląg – Vistal Gdynia 26:21 (12:13)

     
Wyniki wszystkich meczów:
Kram Start Elbląg – Młodzieżowa Reprezentacja Polski 32:23 
Młodzieżowa Reprezentacja Chin – Vistal Gdynia 17:39

Młodzieżowa Reprezentacja Polski – Vistal Gdynia 20:35
Młodzieżowa Reprezentacja Chin – Kram Start Elbląg 23:40

Młodzieżowa Reprezentacja Chin – Młodzieżowa Reprezentacja Polski 35:32
Vistal Gdynia – Kram Start Elbląg 26:21
     
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Vistal Gdynia
2. Kram Start Elbląg
3. Młodzieżowa Reprezentacja Chin
4. Młodzieżowa Reprezentacja Polski
     
Królową strzelczyń z dorobkiem dziewiętnastu bramek została Vitoria Macedo, najlepszą bramkarką Weronika Kordowiecka, a najlepszą zawodniczką turnieju Sylwia Lisewska. Trenerzy również wyróżnili zawodniczki ze swoich drużyn: Aleksandrę Jędrzejczyk ze Startu, Wang Xuan z młodzieżowej reprezentacji Chin, Natalię Stokowiec z młodzieżowej reprezentacji Polski i Aleksandrę Dorsz z Vistalu.

 

 

—————————————————-

Źródło i foto: portel.pl, tekst i foto: Anna Dembińska

By kkorpas

3 thoughts on “Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla Vistalu Gdynia!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *