Mecz rozpoczął się od niesamowicie wyrównanej pierwszej kwarty, gdzie raz jedna, raz druga drużyna kończyły swoje akcje celnymi rzutami. Liderkami w pierwszej „ćwiartce” były odpowiednio, w drużynie gospodyń – Marta Dobrowolska, a w zespole przyjezdnych Carolyn Swords. Obie zdobyły po 8 punktów, a kwarta zakończyła się wynikiem 22:24 z nieznacznym wskazaniem na drużynę Basketu.

Druga kwarta ewidentnie udowadniała jednak zebranym na hali przy ulicy Żeromskiego, że jeżeli chodzi o przygotowanie mentalne, obie drużyny dzieliło dzisiaj wiele. Dwa punkty zdobyte przez Monikę Grigalauskyte rozpoczęły sukcesywne powiększanie przewagi gości, a Amalia Rembiszewska swoją czteropunktową zdobyczą zakończyła ten fragment gry i obie drużyny schodziły na przerwę z dwunastopunktową różnicą na korzyść Basketu 90 Gdynia (33:45).

Po wznowieniu gry obie drużyny nieznacznie wyhamowały, a obraz meczu był już dużo bardziej wyrównany niż w kwarcie drugiej. Nawet jeżeli obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, to fragment między drugą, ósmą minutą tej części gry przyjezdne wygrały 10:0 i potwierdziły swoją klasę w dzisiejszym spotkaniu. W końcówce sosnowiczanki jeszcze się odgryzły, ale sił wystarczyło im na zakończenie kwarty rezultatem 12:17, a na tablicy wyników widniał stan 45:62.

Ostatnia odsłona tego meczu to jeszcze bardziej wyrównane zawody w których brakowało już determinacji, a obie ekipy chciały dograć to spotkanie po prostu do końca. By nie wspomnieć o licznych roszadach w obu zespołach, które wynikały z tego, że trenerzy chcieli dać pograć rezerwowym.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 61:80, a najlepszą na boisku była Carolyn Swords, która do 24 zdobytych punktów może doliczyć sobie 12 zbiórek, po 6 w ataku i obronie, zaliczając kolejne double-double.

Basket Liga Kobiet, 12 kolejka:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Basket 90 Gdynia 61:80 (22:24, 11:21, 12:17, 16:18)

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Frost 18, Rozwadowska 14, Dobrowolska 13, Michael 8 (12 zb), Antczak 4, Swanier 2, Kaczor 2, Piędel 0, Rutkowska 0, Kosałka 0.

Trener: Mirosław Orczyk.

Basket 90 Gdynia: Swords 24 (12 zb), Montgomery 16, Rembiszewska 9, Podgórna 8, Miłoszewska 8, Jakubiuk 6, Skerovic 5 (13 as), Grigalauskyte 4, Puss 0, Kotnis 0.

Trener: Marek Lebiedziński.

Sędziowie: R. Putyra, T. Trybalski, J. Piróg