Pierwsza kwarta zdecydowanie była popisem gry w ataku. Punktowały obie drużyny, ale lekką przewagę miały przyjezdne. Od samego początku na parkiecie „szalała” Renee Montgomery, po pierwszych 10 min. gry na koncie miała 9 punktów.  Niewiele gorsza pod tym względem w tej części meczu była Carolyn Swords– 8 zdobytych oczek.

Po drugiej kwarcie przewaga na korzyść Basketu wzrosła już do dziewięciu punktów. Zespół z Gdyni w pierwszej połowie rzucił w sumie 53 punkty!!! Na tak pokaźną zdobycz rywalek zwróciła uwagę na konferencji prasowej Julie McBride.

W pierwszej odsłonie gry za dużo pozwalałyśmy rywalkom w ataku – przyznała rozgrywająca Katarzynek.

Podczas meczu spiker zawodów nazwisko – McBride – nie wymieniał zbyt często. Zawodniczka zdobyła w sumie tylko pięć punktów. Rozgrywająca rzuciła jednak najważniejszą trójkę w meczu!!! To było 15 sek. przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Katarzynki przegrywały wtedy czterema punktami, po rzucie z dystansu przewaga stopniała jednak do punktu.

Ale to nie był koniec emocji. Po tym jak Skerović w następnej akcji została sfaulowana, wykorzystała tylko jeden rzut osobisty. Na tablicy wyników było 79:81 dla Gdyni. Torunianki na rzut miały zaledwie 12 sek. Najpierw niecelnie za trzy rzuciła Emilia Tłumak, ale zbiórkę w ataku zaliczyła Cain i w ostatniej sekundzie czwartej kwarty celnie rzuciła spod kosza, doprowadzając do remisu.

Konieczna była dogrywka, która przyniosła już rozstrzygnięcie. Lepiej radziły sobie torunianki, a wśród nich zwłaszcza Darxia Morris. Amerykance trzy razy udało się rzucić do kosza zza łuku.

To był zdecydowanie mecz ofensywny – podsumował trener Basketu 90 Marek Lebiedziński. – Nie udało się nam zatrzymać Emilii Tłumak, która zdobyła 28 punktów.

Ostatecznie Energa Toruń wygrała na własnym parkiecie 96:86. Basketowi mimo porażki należą się wielkie słowa uznania.  

Galeria zdjęć z meczu, Foto: www.basketligakobiet.pl, Łukasz Lubiński

 

Basket Liga Kobiet, 11 kolejka:

Energa Toruń – Basket 90 Gdynia 86:96 (24:27, 20:26, 18:15, 19:13, d. 15:5)

 

Energa: Tłumak 28, Cain 20 (14 zb), Gajda 15, Morris 15 (10 as), Adamowicz 13, Mc Bride 5, Szczepanik 0, Ivashchanka 0, Radomska 0.

Trener: Algirdas Paulauskas

 

Basket 90: Swords 32 (11 zb), Grigalauskyte 17, Montgomery 16, Rembiszewska 10, Skerovic 6 (9 zb, 12 as), Podgórna 2, Jakubiuk 2, Miłoszewska 1, Puss 0.

Trener: Marek Lebiedziński

 

Sędziowie: D. Lenczowski, T. Tybor, M. Trybuć.

 

 

———————————————–

Źródło i foto: www.basketligakobiet.pl

Informacja prasowa Energi Toruń

By kkorpas

4 thoughts on “Ta ostatnia sekunda…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *