Drużyna Niemiec składała się się z reprezentantów okręgu Meklemburgii, a Polskę reprezentowali bokserzy gdyńskiego Bombardiera wzmocnieni kilkoma zawodnikami innych pomorskich klubów. Mecz odbył się w ramach V Memoriału Brunona Bendiga, a areną zmagań pięściarskich była tym razem hala lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu.

Imprezę uświetnił swoją osobą mistrz olimpijski z 1964 roku z Tokio, Józef Grudzień, który walczył z Brunonem Bendigiem w jednej reprezentacji Polski. Pewnego rodzaju nobilitacją dla tego meczu jest też obecność na nim prezesa Polskiego Związku Bokserskiego, Leszka Piotrowskiego.

Poziom walk walk był dość wysoki, zważywszy, że wystąpili w nich najlepsi obecnie zawodnicy z obu stron. Pojedynki mocno rozgrzały publiczność zgromadzoną w hali. Duże emocje wywołała walka pomiędzy Aksirem Djamshidem i Jakubem Tomczakiem, zakończona zwycięstwem gdynianina 2:1. Była to jedyna walka, zakończona niejednogłośnym zwycięstwem.

Znakomity poziom miał też jedyny nierozstrzygnięty pojedynek, w który spotkało się dwóch „ciężkich”. Viktor Jurk i Konrad Kaczmarkiewicz swój mecz zremisowali.

Nieźle spisała się Natalia Snadna, która co prawda przegrała swój pojedynek z mistrzynią Europy Marie Maciejewski, ale stawiała Niemce, z polskimi korzeniami dość duży opór.

Zwieńczeniem meczu była walka wieczoru, w której rękawice w wadze 69 kg młodzieżowej skrzyżowali: Daniel Meier i Łukasz Zyguła. Zawodnicy nie szczędzili sobie ciosów, co sprawiło, że publiczność mogła popatrzeć na naprawdę dobry boks. Jednogłośnym zwycięzcą tego starcia został Polak, zmniejszając do 2 punktów stratę naszej reprezentacji.

 

Wyniki walk: 

 1. Waga 48 kg kadetka: Eliana Nebihi – Karolina Wróbel 3:0

 2. Waga 60 kg kadet: Amer Jangojan – Karol Osipowicz 0:3

 3. Waga 51 kg młodzież.: Marie Maciejewski – Natalia Snadna 3:0

 4. Waga 41,5 kg młodzik: Jakob Hobik – Miłosz Orłowski 0:3

 5. Waga 59 kg młodzik: Sadek Lazem – Igor Eggert 3:0

 6. Waga 60 kg junior: Surik Jangojan – Kacper Dembek 3:0

 7. Waga 91 kg kadet: Viktor Jurk – Konrad Kaczmarkiewicz remis

 8. Waga 66 kg kadet: Aksir Djamshid – Jakub Tomczak 1:2

 9. Waga 63 kg kadet: Uruc User – Kacper Poweska 3:0

 10. Waga 69 kg młodzież.: Daniel Meier – Łukasz Zyguła 0:3

   

   

  Z hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu: Ziemowit BUJKO, 

  Foto: autor

  {gallery}articles/20161203{/gallery}

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *