W tym roku do zawodów zgłosiło się łącznie blisko 4000 osób. Oprócz zapisów na wyścig główny (1,9km – 90km – 21,1km), otwarta została także rejestracja na sprint (750m – 20km – 5km).

Polski triathlon w ostatnich latach rozwinął się wyjątkowo dynamicznie. W 2009 roku, kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy zawody w Suszu, wystartowało ok. 150 osób. W 2016 roku, do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia zapisało się łącznie blisko 4000 zawodników – mówi dyrektor zarządzający Sport Evolution , Michał Drelich. – W ciągu tych 7 lat wzrosła nie tylko frekwencja na zawodach w całym kraju. Polski rynek został także zauważony zagranicą, co zaowocowało dołączeniem gdyńskiej imprezy do legendarnej serii IRONMAN 70.3, której zawody rozgrywane są na całym świecie. Na światowej mapie największych imprez triathlonowych pojawiła się też nasza stolica z rozgrywanym na dystansie olimpijskim 5150 Warsaw Triathlon.

Zainteresowanie IRONMAN 70.3 Gdynia od dwóch lat sięga zenitu. Dwa lata temu 2000 pakietów startowych zostało sprzedanych w ciągu zaledwie 79 godzin. 12 miesięcy temu sprzedaż pierwszego tysiąca pakietów rozeszło się w 16 minut. Organizatorzy spodziewają się równie dużego zainteresowania w tym roku.

Nie chcemy zapeszać, ale poprzednie lata pozwalają myśleć optymistycznie. Widzimy duże zainteresowanie w mediach społecznościowych, a kilka dni temu triathloniści kolejny raz docenili nasze starania – Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 został, w swojej kategorii, uznany za najlepszą imprezę triathlonową w głosowaniu użytkowników portalu Akademia Triathlonu – mówi Drelich.

Rejestracja na IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oraz zawody na dystansie sprinterskim rozpoczęła się 1 grudnia 2016 roku na stronie www.ironmangdynia.pl. Ceny pakietów startowych na wyścig główny zaczynają się od 165 euro. W programie przewidziane są również zawody dla dzieci IRONKIDS oraz sztafety, do których zapisy zostaną uruchomione w późniejszym terminie. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz na www.facebook.com/polandtriathlon

 

By kkorpas

4 thoughts on “Ruszyły zapisy do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia’2017!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *