W Krakowie odbyło się losowane grup finalistów piłkarskich mistrzostw Europy EURO’2017 U-21. W roli „sierotki” wystąpił wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Mark Koźmiński, były reprezentacyjny obrońca, srebrny medalista olimpijski z Barcelony 1992.

Truizmem jest powiedzenie, że wśród finalistów Mistrzostw Europy nie ma słabych drużyn, bo jeśli ktoś awansował do najlepszej „dwunastki” w Europie to słaby być nie może. Niemniej jednak grupa, do której trafili Polacy jest bardzo silna. Występuje w nim obrońca tytułu – reprezentacja Szwecji, zawsze nieobliczalna Anglia i z pozoru tylko kopciuszek – Słowacja. A przecież zawodnicy tej ostatniej, jak choćby Ondrej Duda, czy Lukas Haraslin bardzo dobrze radzą sobie na naszych ligowych boiskach. A „dorosła” reprezentacja tego kraju dochowała się takich piłkarzy, jak Marek Hamsik, Robert Vittek czy Vladimir Weiss, którzy zrobili wielką furorę na mistrzostwach świata w RPA, eliminując choćby faworyzowanych Włochów.

Kibice w Trójmieście (i w Bydgoszczy) będą mieli okazję zobaczyć następców Cristiano Ronaldo i jego kolegów – tegorocznych mistrzów Europy z francuskich boisk, młodych Hiszpanów, którzy w tej kategorii wiekowej zaznali już niejednokrotnie smaku triumfu oraz debiutujących w finałach EURO U-21 – Macedończyków. Czwarta drużyna w tej grupie – Serbia, wszystkie mecze grupowe rozegra w Bydgoszczy.

Zapowiadają się więc nie lada emocje i nikogo z prawdziwych miłośników futbolu nie trzeba namawiać, ani dodatkowo motywować. Sprzedaż biletów uruchomiona zostanie w lutym przyszłego roku.

A oto pełne składy wszystkich rozlosowanych grup.

A: Polska, Słowacja, Szwecja, Anglia.

B: Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia. (Gdynia, Bydgoszcz)

C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy.

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *