Początek pierwszego seta był wyrównany. Bardziej może za sprawą własnych błędów zawodniczek MKS Tauron, niż dobrej gry Atomówek, ale po dwa skuteczne ataki wykonały zarówno Magda Damaske, jak i Justyna Łukasik. Dąbrowianki od początku postawiły skuteczny blok, przede wszystkim w wykonaniu Kamili Ganszczyk. Od stanu 8:8 po dwóch kolejnych asach serwisowych Scott miejscowe zaczynały uzyskiwać przewagę. Początkowo niewielką, ale po dwóch kilkupunktowych seriach zwieńczonych asem Darii Paszek dystans wzrósł do 10 oczek (21:11) i było praktycznie po secie. Zepsuty atak Moniki Fedusio zakończył pierwszą odsłonę (25:15). 

Druga partia miała początkowo bliźniaczy przebieg. Od stanu 9:8 jednak gospodynie włączyły „drugi bieg” i po dwóch seriach odskoczyły na 6 punktów (15:9). Kiedy jednak w polu serwisowym znalazła się Ganszczyk, dwa asy, dwa bloki oraz dwa skuteczne ataki Regan Scott doprowadziły do… piłki setowej, a set skończył się w trzeciej próbie po nieudanej zagrywce Fedusio (25:13). 

W trzecim akcie tego meczu dominacja Tauronu była bezsporna od początku. Od ataku i bloku Damaske na 2:2, pierwszy „autorski” punkt zdobyty przez sopocianki miał miejsce przy wyniku 13:8 dla dąbrowianek. Pięć kolejnych piłek wygrały jednak gospodynie i ich przewaga wzrosła do 10 oczek (18:8). W tym momencie mecz był właściwie rozstrzygnięty, zatem miejscowe mogły sobie pozwolić na popełnienie kilku błędów w końcówce, które i tak nie mogły już niczego zmienić. Trzecią piłkę meczową skończyła atakiem Marta Ciesiulewicz. 

MVP tego meczu wybrano Kamilę Ganszczyk, która zdobyła łącznie 12 punktów, miała 5 punktowych bloków i dwa asy serwisowe. 

 

ORLEN Liga, 7 kolejka:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Atom Trefl Sopot 3:0 (25: 15, 25:13, 25:16)

 

Tauron MKS: Dziękiewicz 6, Castiglione 4, Paszek 7, Ganszczyk 12, Horka 7, Scott 11, Lemańczyk (L), Miros 2, Ciesiulewicz 4.

Trener: Juan Manuel Serramelera

 

Atom Trefl: Mielczarek 1, Bednarek, Goliat 1, Damaske 10, J. Łukasik 3, Gajewska, Kulig (L), M. Łukasik 3, Wójcik 1, Mras 1, Fedusio 3.

Trener: Piotr Matela

 

Sędziowie: B. Baniak, M. Bzodek.

 

 

———————————–

Źródlo i foto: www.orlenliga.pl

 

Widzów: 1300

By kkorpas

149 thoughts on “Atomówki zlane w Dąbrowie Górniczej!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *