Liderki tabeli rozpoczęły mecz z przytupem, najpierw Paticia Matieli następnie Monika Kobylińska i na tablicy 0:2 dla przyjezdnych. Szczecinianki za sprawą Karoliny Kochaniak odpowiedziały dopiero w 6 minucie. W miarę upływu czasu prowadzenie gdynianek rosło i tak w 10 minucie tablica pokazywała 3:6, a kwadrans później 7:11. Do przerwy udało się zmniejszyć straty, w 29 minucie zaskakującym rzutem popisała się Agata Cebula i do szatni zawodniczki schodziły przy stanie 9:12.

Pogoń Baltica musiała odrabiać starty i po zmianie stron to szczecinianki zanotowały pierwsze trafienie, a na listę strzelczyń wpisała się Joanna Gadzina. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie zamierzały jednak oddawać zaliczki z 1 połowy i w 39 minucie prowadziły 16:13. Ekipa gospodyń do głosu doszła chwilę później, najpierw w samo okienko pięknym rzutem popisała się Monika Koprowska, z koła bramkę dołożyła Patrycja Noga. W 44 minucie do karnego podeszła najskuteczniejsza w szeregach Vistalu – Kobylińska, która do pokonania miała koleżankę z reprezentacji – Adriannę Płaczek. Doskonała interwencja szczecińskiej golkiperki dała jasny sygnał zawodniczkom z pola, Daria Zawistowska najpierw doprowadziła do remisu 16:16, a chwilę później niesiona niesamowitym dopingiem Moniky Bancilon dała pierwsze tego dnia prowadzenie szczecińskiej drużynie. Kobylińska chcąc zrehabilitować się za karnego rzuciła kolejne 2 bramki, jednak to ekipa Adriana Struzika złapała „przysłowiowy wiatr w żagle”. Dobre zmiany Zawistowskiej, Aleksandry Zimny czy Koprowskiej zaprocentowały kolejnymi bramkami. Zabójcza końcówka wspomnianych zawodniczek oraz obroniony karny w ostatnich sekundach przez Płaczek dało zwycięstwo 24:19.

Rozpędzona gdyńska lokomotywa zatrzymana została w Szczecinie, Gdynianki w środę pierwszą porażkę w lidze zaliczyły właśnie w hali przy Twardowskiego. Całkiem zupełnie różne dwie połowy, w pierwszej to zdecydowana dominacja Vistalu i świetna gra w ataku. W przerwie  szybka i trafna analiza szczecińskiego sztabu szkoleniowego przyniosła oczekiwane przez miejscowe efekty. Odmieniona Pogoń Baltica wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i zwyciężyła, dzięki czemu zrównała się z czołówką tabeli.

 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Agnieszka Syczak

 

PGNiG Superliga Kobiet, 3 kolejka

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 24:19 (9:12)

 

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 4, Kochaniak 3, Gadzina 3, Bancilon 3, Szczecina 2, Królikowska 2, Koprowska 2, Zawistowska 2, Cebula 2, Noga 1, Costa, Jedziniak, Jaszczuk, Buratto.
Karne: 5/4
Kary: 6 min.

Trener: Adrian Struzik

 

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 7, Matieli 5, Stanulewicz 3, Kozłowska 2, Janiszewska 1, Macedo 1 oraz Łabuda, Urbaniak, Dorsz, Szarawaga, Borysławska.
Karne: 5/2
Kary: 8 min.

Trener: Paweł Tetelewski

 

Sędziowie: Fahner, Kubis (Głogów).


Widzów
: 730.

 

 

———————————————————-

Źródło: www.pogonbaltica.pl

Foto: Agnieszka Syczak FB

 

 

By kkorpas

One thought on “Vistal zatrzymany w Szczecinie!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *