W Krakowie odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą się w Polsce w dniach 25 sierpnia – 3 września 2017 roku. Weźmie w nim udział 16 drużyn.

Uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy. Drużyny z pierwszych miejsc w swoich grupach awansują do ćwierćfinałów, z których dwa rozegrane będą w Krakowie (jeśli Polska awansuje to tam zagra), a dwa w Katowicach. Zespoły z drugich i trzecich miejsc w grupach zmierzą się o awans do tej fazy rozgrywek w barażach. Grupa A będzie rywalizować z grupą C, a grupa B z grupą D. Mecze odbędą w miastach południowej Polski. Ostatnia pozycja w grupie oznaczać będzie brak dalszego awansu. 
Składy grup losowała Małgorzata Glinka-Mogentale, jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii.

 

A oto pełny zestaw uczestników EUROVOLLEY 2017: 

Grupa A, Gdańsk: Polska, Serbia, Finlandia, Estonia

Grupa B, Szczecin: Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy

Grupa C, Kraków: Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania

Grupa D, Katowice: Francja, Belgia, Holandia, Turcja

Polska była ostatnio gospodarzem mistrzostw świata w 2014. Wówczas w Ergo Arenie odbywały się mecze fazy grupowej, Polacy grali w Krakowie. W finale w katowickim Spodku Polska wygrała z Brazylią 3:1. W gdańskiej hali (oraz w Gdyni) rozgrywano także mecze Mistrzostw Europy 2013, które Polska organizowała wespół z Danią.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, kto będzie trenerem reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy 2017. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie podjął jeszcze decyzji, kto zastąpi odwołanego Francuza Stephane’a Antigę. Lista kandydatów liczy 15 nazwisk, wśród których jest także opiekun LOTOSu Trefla Andrea Anastasi. Włoch już raz prowadził naszą reprezentację, z którą sięgnął po mistrzostwo w Lidze Światowej.

 

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *