Zespół z Malborka dobrze spisuje się w tegorocznych rozgrywkach ligowych, jednak drużyna z Gdyni nie pozostawiła na parkiecie wątpliwości i bez większych problemów zwyciężyła. Było to ósme ligowe zwycięstwo gdynian, które pozwoliło zachować prowadzenie w tabeli I ligi gr. A.

Trener Marcin Markuszewski apelował przed meczem do swoich zawodników o pełną koncentrację od samego początku. Zawodnicy bardzo dobrze zrealizowali przedmeczowe założenia i już na samym początku Spójnia odskoczyła na 3:0 i prowadzenia nie oddała ani na chwilę. Zawodnicy bardzo dobrze spisywali się w grze obronnej, a formą strzelecką błyszczał Robert Kamyszek, który w pierwszej połowie rzucił 5 bramek. Drużyna z Malborka starała się nawiązać walkę, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność. Spójnia w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie i na przerwę schodziła z siedmiobramkową zaliczką bramkową. 

Po zmianie stron gdynianie nie zamierzali zwalniać tempa. Konsekwencja w grze obronnej i siedem bramek w przeciągu 9 minut sprawiły, iż na tablicy wyników widniał wynik 20:11. Przyjezdni w pełni kontrolowali mecz i do samego końca nie dali się zbliżyć gospodarzom. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Spójni Gdynia 33:26. 

Po meczu głos zabrał trener Markuszewski: – Przyznam, że spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu. Moi zawodnicy zagrali jednak ten mecz na pełnej koncentracji i mimo kilku pojedynczych błędów, aż chciało się patrzeć na naszą grę w obronie. To zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo pewna wygrana z takim rywalem jak Pomezania to powód do zadowolenia. Tym bardziej, że umocniliśmy się na pozycji lidera. 

Już w najbliższą sobotę 19 listopada o godzinie 17.00 przed własną publicznością Spójnia Gdynia podejmować będzie Real Astromal Leszno.

 

Polski Cukier Pomezania Malbork – Spónia Gdynia 26:33 (11:18)

 

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Kochański – Cieślak 6, Spychalski 6, Dukszto 4, Ossowski 3, Cielątkowski 3, Baraniak 2, Nowaliński 2 oraz Boneczko, Felsztiger, Dawidowski, Gryz.

Kary: 8 min.

Karne: 6/5

Trener: Igor Stankiewicz

 

Spójnia: Głębocki, Zimakowski – Kamyszek 7, Rychlewski 6, K.Pedryc 5, Lisiewicz 3, Oliferchuk 3, Brukwicki 3, Marszałek 3, Ćwikliński 2, P.Pedryc 1 oraz Ringwelski, Matuszak.

Kary: 10 min.

Karne: 4/4.

Trener: Marcin Markuszewski

 

 

————————————————

Źródło: informacja prasowa Spójnia Gdynia,

Foto: www.spr-pomezania.malbork7.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *