Już pierwsza kwarta pokazała, że Basket 90 jest zdeterminowany, żeby to spotkanie wygrać. Silna obrona, w której świetnie prezentowała się zwłaszcza dominująca pod koszem Carolyn Swords, i skuteczność w ataku szybko pozwoliły Gdyniankom wyjść na 10 punktów prowadzenia. Przerwa na żądanie, o którą poprosił trener Teodor Mollov z Siedlec, nie wybiło gospodyń z rytmu – po 9 minutach meczu prowadziły już 21:4. W swoje pierwsze spotkanie w biało-niebieskiej koszulce świetnie weszła wicemistrzyni WNBA, Renee Montgomery. Amerykańska zawodniczka nie tylko trafiała do kosza, ale również celnie podawała do lepiej ustawionych koleżanek.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie odmienił. PGE MKK Siedlce wciąż było bardzo nieskuteczne (skuteczność 27% z gry w pierwszej połowie, 33% w całym meczu), a Basket wykorzystywał swoje największe atuty – podkoszową grę Swords, waleczność Anny Jakubiuk i asysty Jeleny Skerović i Montgomery. Dopiero pod koniec tej części spotkania, za sprawą celnych punktów Magdaleny Koperwas i Karoliny Poboży, drużyna gości odrobiła część strat.

Gdyńska drużyna rozpoczynała drugą połowę spotkania od prowadzenia 43:26 i wszystko wskazywało na to, że przełomowego zwycięstwa nie da sobie odebrać. Wprawdzie Roksana Schmidt grała dobrze, jednak Basket 90 nie tylko utrzymywał prowadzenie, ale je powiększał. Po 30 minutach meczu przewaga gospodyń wynosiła już 26 punktów i gdyńscy kibice mogli czuć się spokojni o końcowy wynik meczu.

W ostatnich minutach meczu trener Marek Lebiedziński dał odpocząć liderkom i wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe. Wykorzystał to zespół z Siedlec, zwłaszcza Oksana Mollova, odrabiając część strat. Na dogonienie gdynianek przyjezdne nie miały jednak szans. Ostatecznie Basket 90 zwyciężył z PGE MKK Siedlce 71:59.

 

7 kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet:

Basket 90 Gdynia – PGE MKK Siedlce 71:59 (23:6, 20:20, 22:13, 6:20)

 

Basket 90 Gdynia: Swords 16 (15 zb), Miłoszewska 14, Montgomery 14, Jakubiuk 11, Skerovic 7 (13 as), Puss 3, Grigaluskyte 2, Stawińska 2, Rembiszewska 2, Podgórna 0, Marcinkowska 0.

Trener: Marek Lebiedziński

 

PGE MKK Siedlce: Mollova 17, Poboży 12, Schmidt 9, Koperwas 8, Trzeciak 4, Parysek 4, Żukowska 4, Parzeńska 1, Wajler 0.

Trener: Teodor Mollov

 

Sędziowie: A. Fiedler, M. Koralewski, M. Dębowski.

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

Foto: autor

{gallery}articles/20161105B{/gallery}

By kkorpas

One thought on “Długo wyczekiwane zwycięstwo Basketu 90!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *