Pierwszy set był wyrównany do stanu 9:9. Po dwóch skutecznych blokach i asie serwisowym Eweliny Ryznar torunianki uzyskały trzypunktową przewagę. W imieniu Atomówek równie skutecznym blokiem odpowiedziała jednak trzykrotnie Justyna Łukasik, dokładając do tego dwa ataki. Pomimo popełnienia w tej fazie seta aż pięciu błędów własnych (a w całym secie – 9) sopocianki systematycznie powiększały przewagę, głównie dzięki skutecznemu blokowi. Seta zakończyła kiwką Natalia Gajewska. 25:20

Druga partia, to niemal od początku całkowita dominacja zawodniczek Piotra Mateli. Magdalena Damaske wespół z Łukasik rządziły na siatce, jak chciały. Z rzadka starały się im odpowiadać Ryznar, Anna Lewandowska, czy Rebecca Pavan. Po asie serwisowym Beaty Mielczarek (7:11) trener Nicola Vettori poprosił o czas, ale niewiele to dało, bo przewaga przyjezdnych nadal rosła, osiągając po ataku Karoliny Goliat 10 punktów (9:19). Zmiany wprowadzone przez Vettoriego także niewiele zmieniły i pomimo błędów w końcówce sopocianki utrzymały do końca dziesięciopunktową przewagę wygrywając po bloku Goliat 25:15.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta. Torunianki za wszelką cenę nie chciały przegrać „na sucho” i postawiły mocny opór. Jednak „atomowy duet” Damaske-Łukasik nadal był nie do zatrzymania. Miejscowym pomogły trochę własne błędy zawodniczek z Trójmiasta. Nie wystarczyło to jednak do wygrania choćby jednego seta. Do stanu 20:21 gospodynie jeszcze miały nadzieję, jednak cztery kolejno wygrane przez przyjezdne piłki im ją odebrały. Mecz zakończyła skutecznym atakiem Magdalena Damaske (20:25). A tytuł MVP przypadł w udziale Justynie Łukasik.