Pierwszy set był wyrównany do stanu 9:9. Po dwóch skutecznych blokach i asie serwisowym Eweliny Ryznar torunianki uzyskały trzypunktową przewagę. W imieniu Atomówek równie skutecznym blokiem odpowiedziała jednak trzykrotnie Justyna Łukasik, dokładając do tego dwa ataki. Pomimo popełnienia w tej fazie seta aż pięciu błędów własnych (a w całym secie – 9) sopocianki systematycznie powiększały przewagę, głównie dzięki skutecznemu blokowi. Seta zakończyła kiwką Natalia Gajewska. 25:20

Druga partia, to niemal od początku całkowita dominacja zawodniczek Piotra Mateli. Magdalena Damaske wespół z Łukasik rządziły na siatce, jak chciały. Z rzadka starały się im odpowiadać Ryznar, Anna Lewandowska, czy Rebecca Pavan. Po asie serwisowym Beaty Mielczarek (7:11) trener Nicola Vettori poprosił o czas, ale niewiele to dało, bo przewaga przyjezdnych nadal rosła, osiągając po ataku Karoliny Goliat 10 punktów (9:19). Zmiany wprowadzone przez Vettoriego także niewiele zmieniły i pomimo błędów w końcówce sopocianki utrzymały do końca dziesięciopunktową przewagę wygrywając po bloku Goliat 25:15.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta. Torunianki za wszelką cenę nie chciały przegrać „na sucho” i postawiły mocny opór. Jednak „atomowy duet” Damaske-Łukasik nadal był nie do zatrzymania. Miejscowym pomogły trochę własne błędy zawodniczek z Trójmiasta. Nie wystarczyło to jednak do wygrania choćby jednego seta. Do stanu 20:21 gospodynie jeszcze miały nadzieję, jednak cztery kolejno wygrane przez przyjezdne piłki im ją odebrały. Mecz zakończyła skutecznym atakiem Magdalena Damaske (20:25). A tytuł MVP przypadł w udziale Justynie Łukasik. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: www.orlenliga, Sławomir Kowalski

 

ORLEN Liga 3 kolejka: 

Giacomini Budowlani Toruń – Atom Trefl Spot 0:3 (20:25, 15:25, 20:25)

 

Giacomini Budowlani: Wójcik, Paulava 3, Ryznar 5, Pavan 9, Gierak 11, Lewandowska 5, Martinez Franchi (L), Jasińska, Polak, Bimkiewicz 1.

Trener: Nicola Vettori.

 

Atom Trefl: Mielczarek 11, Skorupa 7, Goliat 9, Damaske 15, J. Łukasik 16, Gajewska 2, Kulig (L), M. Łukasik.

Trener: Piotr Matela

 

Sędziowie: G. Janusz, A. Banaś

 

MVP meczu: Justyna Łukasik (Atom Trefl)

 

 

——————————————–

Źródło: www.orlenliga.pl

Foto: tamże, Sławomir Kowalski

 

 

 

 

By kkorpas

3 thoughts on “Atom rozsadził rewelacyjnego beniaminka!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *