Jeszcze niedawno siatkarze LOTOSu Trefla Gdańsk wygrali z Espadonem Szczecin 3:0 podczas turnieju w Elblągu. Wydawało się więc, tym bardziej po pierwszym secie, że i dziś sprawę załatwią szybko i dopiszą sobie trzy punkty.

Cztery mecze, cztery porażki i ani jednego wygranego seta – tak prezentował się dotychczasowy boiskowy dorobek szczecińskiego beniaminka PlusLigi. Dla gdańskich siatkarzy środowe spotkanie miało być dobrą okazją, by powrócić na zwycięską ścieżkę po dwóch ostatnich przegranych z finalistami poprzednich rozgrywek PlusLigi. W obu tych meczach, do owym z ZAKSĄ i wyjazdowym z Asseco Resovią LOTOS Trefl zdobył tylko po jednym secie, ale żółto-czarni nie zwieszają głów.

Nie zawsze to, co na papierze, przekłada się na realia, ale Espadon to bardzo mocny zespół. Na pewno kiedyś odpali – mówił przed spotkaniem libero gospodarzy Piotr Gacek.

Środowe spotkanie bardzo dobrze od skutecznych ataków Dmytro Pashytskyy’ego i Mateusza Miki rozpoczęli gospodarze, którzy szybko uzyskali kilka punktów przewagi. Szczecinianie zaskoczeni taką postawą LOTOSu Trefla całkowicie się pogubili, popełniali mnóstwo błędów, a zawodnicy Andrei Anastasiego dominowali na parkiecie w każdym elemencie gry, systematycznie powiększając przewagę. Nieudany serwis Łukasza Perłowskiego dał wysokie zwycięstwo w tym secie miejscowym do 15. 

Druga partia miała wyrównany przebieg do stanu 18:18. As serwisowy Ivana Borovnjaka, błąd Miki i skuteczny atak Bartłomieja Klutha dał w końcówce przewagę gościom. Rewelacyjna gra Damiana Schulza spowodowała z kolei, że gospodarze wyrównali, ale nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia 2:0. Atak Klutha zakończył tę partię na korzyść przyjezdnych 26:28.

Po dziesięciominutowej przerwie widać było, że LOTOS Trefl wyciągnął wnioski z przegranej partii. Mimo, iż szczecinianie po serii udanych zagrań Perłowskiego i Klutha i po asie serwisowym Michała Sladecka prowadzili 10:6, a po kilku minutach już 14:9, to znakomity serwis Bartosza Gawryszewskiego i seria udanych ataków Miki i Bartosza Pietruczuka pozwoliły zawodnikom Anastasiego wrócić do gry. Końcówka tej odsłony była bardzo nerwowa, bo była to walka o przynajmniej jeden punkt. Grę nerwów lepiej znieśli miejscowi niesieni porywającym dopingiem. Fantastycznie w końcówce zagrał Schulz, a zwłaszcza Mika, który skończył dwie ostatnie piłki.27:25

Czwarty set był wyrównany do stanu 13:13. Wówczas jednak goście popełnili serię własnych błędów, co pozwoliło gdańszczanom odskoczyć na kilka oczek. W końcówce zawodnicy Espadonu przeplatali dobre zagrania z błędami własnymi, dzięki czemu przewaga LOTOSu Trefla nie zmniejszała się. Trzy ostatnie piłki w tej partii należały do gospodarzy, a mecz zakończył MVP tego spotkania, Damian Schulz atakiem ze skrzydła. 25:19. Atakujący gdańszczan łącznie zdobył w tym meczu 27 punktów (24 atakiem, 1 zagrywką i 2 blokiem).

 

Plus Liga, 5 kolejka: 

LOTOS Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 3:1 (25:15, 26:28, 27:25, 25:19)

 

LOTOS Trefl: Gawryszewski 7, Masny 1, Mika 17, Pashytskyy 4, Schulz 27, Pietruczuk 11, Gacek (L), Grzyb 2, Stępień, Romać.

Trener: Andrea Anastasi

 

Espadon: Sladecek 3, Ruciak, Perłowski 4, Kluth 24, Wika 9, Zajder 6, Murek (L), Borovnjak 14, Wołosz Gałązka 3, Cedzyński.

Trener: Milan Simojlovic

 

Sędziowie: A. Michlic, T. Janik

 

MVP meczu: Damian Schulz (LOTOS Trefl)

 

 

Z hali ERGO Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

{gallery}articles/20161026L{/gallery}

By kkorpas

2 thoughts on “Bezcenne trzy punkty na koncie LOTOSu Trefla!!! Espadon ograny!”
  1. Island Post is the website for a chain of six weekly newspapers that serve the North Shore of Nassau County, Long Island published by Alb Media. The newspapers are comprised of the Great Neck News, Manhasset Times, Roslyn Times, Port Washington Times, New Hyde Park Herald Courier and the Williston Times. Their coverage includes village governments, the towns of Hempstead and North Hempstead, schools, business, entertainment and lifestyle. https://islandpost.us/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *