Pierwszy mecz sopocianki nieznacznie przegrały na wyjeździe w Bielsku-Białej, a w w niedzielę zadebiutowały przed własną widownią. Obawy okazały się płonne. Młoda drużyna bardzo dojrzale i pokonała PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:22, 25:19).
Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki z Piły, ale gospodynie szybko odrobiły straty i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze zaprezentowały się Magdalena Damaske, Karolina Goliat (obie zdobyły po 7 punktów) i Justyna Łukasik (6 punktów).Widać było, że zawodniczki chcą pokazać się z jak najlepszej strony, pomimo niezbyt dobrego rozpoczęcia meczu. Na początku problem z atakiem miała Damaske, co przełożyło się prowadzenie gości (2:5) Miejscowe zagrały dobrze blokiem i szybko odrobiły straty, a po świetnej serii serwisowej Łukasik uzyskały przewagę, której nie oddały do końca seta.
Drugiego seta Atom Trefl wygrał do 22. Był on bardziej wyrównany. Do staniu 18:18 obie drużyny grały niemal punkt za punkt. Wówczas dwukrotnie pomyliła się Oliwia Urban, atakując w aut. Pilanki natychmiast jednak straty odrobiły. Trzy kolejne piłki wygrały jednak sopocianki i odjechały rywalkom na 23:20. Beata Mielczarek zakończyła partię atakując skutecznie pomimo bloku rywalek i atomówki prowadziły już 2:0
Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia zawodniczek z Trójmiasta. Sopocianki poszły za ciosem i kolejną partię rozpoczęły od równie dobrej, a przede wszystkim skutecznej gry. Prowadziły 6:2 i mimo, iż dały się dojść rywalkom, a nawet te przez chwilę wyszły na prowadzenie, to jednak dwa ataki Damaske, atak Łukasik oraz bloki tej ostatniej i Goliat pozwoliły uzyskać bezpieczny dystans, który doprowadził do zwycięstwa w meczu. Grę zakończyła w pierwszej próbie Damaske (25:19). MVP tego spotkania uznano Natalię Gajewską.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: 058sport.pl

 

ORLEN Liga, 2 kolejka:

Atom Trefl Sopot – PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

 

Atom Trefl: Mielczarek (6), Skorupa (3), Damaske (19), Goliat (17), J. Łukasik (16), Gajewska (1), Kulig (L)

Trener: Piotr Matela

 

PTPS: Piśla (2), Austin (14), Kwiatkowska (15), Stencel (2), Dumancic (9), Szubert (1), Babicz (libero) oraz Markiewicz (L), Urban (4), Kucharska, Baran (2), Kukulska

Trener: Łukasz Przybylak

 

Sędziowie: M. Fiutek, B. Nowak

 

MVP meczu: Natalia Gajewska (Atom Trefl)

 

Widzów: 1500

 

 

—————————————————-

Źródło i foto: www.orlenliga.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.