Mimo niewykorzystanych dwóch rzutów karnych przez gospodynie (Monika Kobylińska, Patricia Matieli) od pierwszych minut wiadomo było, kto jest faworytem tego meczu. W 12 minucie Joanna Szarawaga wyprowadza swój zespół na czterobramkowe prowadzenie (6:2). Od tej pory przyjezdne nie są w stanie zbliżyć się na więcej niż dwa trafienia, na co błyskawicznie odpowiada Vistal. Gdynianki mogą pozwolić sobie na różne eksperymenty taktyczne. Niestety, jeden z nich w 26 minucie kończy się golem dla rywalek w wykonaniu bramkarki Karoliny Sarneckiej. Ostatnie dwa trafienia w pierwszej połowie także są dziełem przyjezdnych i na przerwę zawodniczki gdyńskie udają się z trzybramkowym zapasem.

Pierwsze dziesięć minut po wznowieniu gry to prawdziwy koncert w wykonaniu Weroniki Kordowieckiej. Gdyńska golkiperka broniła niemal wszystko, w tym samym czasie jej koleżanki bombardowałybramkę gości, trafiając ośmiokrotnie. Jedno z tych trafień zaliczyła Aneta Łabuda, która powróciła na boisko po kontuzji.

Mimo wysokiego prowadzenia napór gdynianek nie słabł. Wynik był zatem praktycznie przesądzony, więc trener Paweł Tetelewski postanowił znacznie odmłodzić i tak już młody skład (średnia wieku całej drużyny Vistalu to ok. 22,5 roku). Szansę otrzymała bramkarka Oliwia Kamińska oraz jej dwie koleżanki niedawno jeszcze grające w zespole juniorek: Paulina Uścinowicz (dla której był to debiut w PGNiG Superlidze) oraz Małgorzata GranickaMłode zawodniczki zagrały z ogromną ambicją i sercem i przyczyniły się w znacznym stopniu do zwiększenia prowadzenia przez drużynę Vistalu. Po golach Gabrieli Urbaniak i Janiszewskiej Vistal prowadził już 13. punktami, ale dwie ostatnie bramki w meczu zdobyły przyjezdne, ustalając wynik na 30:19 dla gdynianek.

Po zakończeniu spotkania i wręczeniu nagród MVP Monice Kopertowskiej (Piotrcovia) i Patricii Matieli (Vistal) kierownictwo gdyńskiego klubu uhonorowało kwiatami i… wspaniałym tortem „świeżo upieczoną” panią magister Magdalenę Stanulewicz, która kilka dni temu obroniła pracę. Owację zgotowały jej także koleżanki z zespołu.

 

PGNiG Superliga Kobiet, 6 kolejka

Vistal Gdynia – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:19 (13:10)

 

Vistal: Kordowiecka, Kamińska – Kobylińska 6, Janiszewska 4, Szarawaga 4, Kozłowska 3, Matieli 3, Borysławska 3, Dorsz 2, Urbaniak 2, Stanulewicz 1, Macedo 1, Łabuda 1, Uścinowicz, Granicka.

Kary: 10 min.

Karne: 5/3

Trener: Paweł Tetelewski

 

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka 1 – Kopertowska 6, Despodovska 4, Kucharska 4, Dronzikowska 2, Belmas 1, Szafnicka 1, Sobińska, Matyja, Klonowska, Cieślak, Ivanovic, Jałoszewska.

Kary: 8 min.

Karne: 3/2

Trener: Michał Pastuszko

 

Sędziowie: I. Dębski, A. Rodacki (Szczecin)

 

Z hali GCS: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

3 thoughts on “To idzie młodość!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *