Mimo niewykorzystanych dwóch rzutów karnych przez gospodynie (Monika Kobylińska, Patricia Matieli) od pierwszych minut wiadomo było, kto jest faworytem tego meczu. W 12 minucie Joanna Szarawaga wyprowadza swój zespół na czterobramkowe prowadzenie (6:2). Od tej pory przyjezdne nie są w stanie zbliżyć się na więcej niż dwa trafienia, na co błyskawicznie odpowiada Vistal. Gdynianki mogą pozwolić sobie na różne eksperymenty taktyczne. Niestety, jeden z nich w 26 minucie kończy się golem dla rywalek w wykonaniu bramkarki Karoliny Sarneckiej. Ostatnie dwa trafienia w pierwszej połowie także są dziełem przyjezdnych i na przerwę zawodniczki gdyńskie udają się z trzybramkowym zapasem.

Pierwsze dziesięć minut po wznowieniu gry to prawdziwy koncert w wykonaniu Weroniki Kordowieckiej. Gdyńska golkiperka broniła niemal wszystko, w tym samym czasie jej koleżanki bombardowałybramkę gości, trafiając ośmiokrotnie. Jedno z tych trafień zaliczyła Aneta Łabuda, która powróciła na boisko po kontuzji.

Mimo wysokiego prowadzenia napór gdynianek nie słabł. Wynik był zatem praktycznie przesądzony, więc trener Paweł Tetelewski postanowił znacznie odmłodzić i tak już młody skład (średnia wieku całej drużyny Vistalu to ok. 22,5 roku). Szansę otrzymała bramkarka Oliwia Kamińska oraz jej dwie koleżanki niedawno jeszcze grające w zespole juniorek: Paulina Uścinowicz (dla której był to debiut w PGNiG Superlidze) oraz Małgorzata GranickaMłode zawodniczki zagrały z ogromną ambicją i sercem i przyczyniły się w znacznym stopniu do zwiększenia prowadzenia przez drużynę Vistalu. Po golach Gabrieli Urbaniak i Janiszewskiej Vistal prowadził już 13. punktami, ale dwie ostatnie bramki w meczu zdobyły przyjezdne, ustalając wynik na 30:19 dla gdynianek.

Po zakończeniu spotkania i wręczeniu nagród MVP Monice Kopertowskiej (Piotrcovia) i Patricii Matieli (Vistal) kierownictwo gdyńskiego klubu uhonorowało kwiatami i… wspaniałym tortem „świeżo upieczoną” panią magister Magdalenę Stanulewicz, która kilka dni temu obroniła pracę. Owację zgotowały jej także koleżanki z zespołu.