Do spotkania gospodarze przystąpili bez pauzującego za czerwoną kartkę z meczu w Wieliczce Wojciecha Pawickiego.  Tym razem grający trener gdańszczan mógł skoncentrować się więc wyłącznie na obserwowaniu gry swoich podopiecznych z ławki rezerwowych. W meczowej „14” AZS zabrakło także Tomasza Poźniaka i Mateusza Cymana. 

Początkowe akcje meczu w wykonaniu gospodarzy były pełne błędów i strat. Jednak wraz z upływem minut coraz bardziej zaczęła zarysowywać się przewaga AZS UG, chociaż żaden z licznych strzałów nie znalazł drogi do bramki. Zespół z Torunia nie pozostawał dłużny, grając głównie z kontry, a w końcówce pierwszej odsłony przejął inicjatywę. W konsekwencji sześciu fauli popełnionych przez miejscowych w pierwszej połowie drużyna gości otrzymała rzut karny przedłużony.  Strzał Karola Czyszka w 19 minucie obronił jednak Jacek Burglin. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. 

Początek drugiej odsłony nie obfitował w zbyt wiele klarownych sytuacji podbramkowych jednej ani drugiej ekipy. W końcu, w 29 minucie gry strzelecki impas Akademików przełamał Tomasz Kriezel, wyprowadzając gdańszczan na prowadzenie. Gol reprezentanta kraju ożywił to spotkanie. Chwilę później ten sam zawodnik wyłożył piłkę jak na patelni Patrykowi Laskowskiemu, ale ten uderzył za wysoko. Następnie znów w głównej roli oglądaliśmy Kriezela, kiedy głową wybił piłkę z linii bramkowej swojej własnej bramki.  Kilkadziesiąt sekund później zrehabilitował się Laskowski, podwyższając na 2-0. Na 5 minut przed końcem spotkania goście zdecydowali się zaryzykować, wycofując bramkarza i już po kilkudziesięciu sekundach ta taktyka przyniosła efekt w postaci trafienia kontaktowego autorstwa Hiszpana Ivana Pereza Del Pino. Końcówka spotkania to gra torunian w przewadze oraz nieskuteczne próby graczy AZS z dystansu na pustą bramkę. Więcej goli już nie padło, a gdańszczanie odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Hala AWFiS powoli zaczyna zasługiwać w tym sezonie na miano twierdzy. Passę domowych zwycięstw Akademicy postarają się przedłużyć w sobotę, 15 października, podejmując drużynę z Pniew.

 

III kolejka Futsal Ekstraklasy:

AZS UG Gdańsk – FC Toruń 2-1 (0-0) 

1:0 Tomasz Kriezel 28: 39

2:0 Patryk Laskowski 31:52

2:1 Ivan Perez Del Pino 36:23

 

AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mateusz Cyman (6), Tomasz Musik (7), Michał Olszewski (10), Michał Horbacz (13), Patryk Laskowski (14), Jacek Burglin (21), Tomasz Kriezel (23), Kacper Sasiak (31), Patryk Kubiszewski (52), Dominik Depta (86), Maciej Osłowski (88), Maciej Urtnowski (91), Mikołaj Kreft (94)

FC Toruń: Esteban Jose Fresno Del Rio (3), Michał Wojciechowski (4), Cleverson Pelc – Fernandes (5), Marcin Mikołajewicz (7), Ivan Lopez Del Pino (8), Sylwester Kieper (9), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Remigiusz Spychalski (14), Kamil Domański (18), Michał Suchocki (23), Nicolae Neagu (27), Kamil Naparło (31), Dawid Kawka (85)   

 

 

———————————————-

Źródło: 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *