MKS Dąbrowa Górnicza zaczął od skutecznej gry z dystansu. Rzuty za trzy Kerrona Johnsona i Bartłomieja Wołoszyna pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie 8:0. Po kontrataku zakończonym kolejnymi punktami Johnsona, trener Frasunkiewicz poprosił o czas. Jego drużyna przegrywała 2:15. Niemoc gości z Gdyni przełamał Filip Matczak trafiając zza linii trzech punktów. Jednak MKS utrzymał kontrolę zdobywając kolejne 10 punktów. Przewaga sięgnęła 20 oczek.

Trener Drażen Anzulović zdecydował się skorzystać z całej rotacji. Bez względu na to kim grał, dąbrowianie po obu stronach parkietu mieli wyraźną przewagę nad Asseco. Ekipa z Gdyni zatrzymała się na 12 punktach, dopiero po kilku minutach celną próbą spod kosza 14 punkt zdobył weteran Piotr Szczotka. Pierwszą połowę gospodarze zakończyli prowadzeniem 45:25. W obronie MKS skutecznie zmuszał atakujących gości do błędów.

Początek trzeciej kwarty przyniósł niespodziankę w postaci trafionej trójki eks-gdynianina Jakuba Parzeńskiego! Ale środkowemu było mało. Po chwili raz jeszcze skarcił Asseco próbą z dalekiego półdystansu! Ekipa z Zagłębia prowadziła 23 punktami (53:30). W połowie kwarty efektowną akcją 2+1 popisał się Jeremiah Wilson. Zespół z Gdyni skupił się na rzutach z dystansu, ale piłki nie wpadały do kosza. Po trafieniu za trzy Przemysława Szymańskiego przewaga urosła do 30 oczek (66:37).

Ostatnie 10 minut pierwszego meczu MKS-u w sezonie 2016/2017 nie przyniosło większych zmian. Dąbrowianie swój marsz po historyczny sukces rozpoczęli od zdecydowanego zwycięstwa. Nagroda MVP spotkania powędrowała w ręce Wilsona. Amerykanin zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów i 5 zbiórek.

Galeria zdjęć z meczu

 

Polska Liga Koszykówki, 1 kolejka:

MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Gdynia 91:68 (28:12, 17:13, 31:21, 15:22)

 

MKS: Wieczorek 0, Johnson 16, Piechowicz 2, Wilson 27, Pamuła 6, Wołoszyn 9, Kucharek 7, Kowalenko 12, Szymański 3, Parzeński 9.

Trener: Drażen Anzulović

 

Asseco: Ponitka 0, Konopatzki 5, Szubarga 6, Matczak 10, Jankowski 5, Witliński 8, Czerlonko 10, Szymański 0, Szczotka 2, Put 5, Żołnierewicz 15, Frąckiewicz 2

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Sędziowie: M. Ćmikiewicz, M. Koralewski, T, Trybalski

 

 

—————————————————–

Źródło: www.mksdabrowa.pl

Foto: Adrianna Antas

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *