Tym bardziej, że w ich szeregach nie było już najskuteczniejszej w tym meczu Nicole Michael, która opuściła parkiet za 5 fauli. Koszykarki Katarzyny Dydek prowadziły zresztą w dodatkowym czasie gry już czterema oczkami. Niestety, przeszarżowały. Zamiast grać spokojnie, rzucać tylko z przygotowanych pozycji poszły na żywioł, psuły rzut za rzutem i… przegrały.

Chociaż na dobrą sprawę ta porażka była jak najbardziej zasłużona i nie byłoby sprawiedliwe, gdyby zespół Zagłębia, który prowadził przez ponad 40 minut tego przedłużonego meczu nie zszedł z parkietu zwycięski. Ale sport nie zawsze bywa sprawiedliwy.

Gdynianki całkowicie pogubiły się w pierwszej kwarcie. Fatalnie pudłowały. Jedyne punkty z gry dla gospodyń zdobyła Monika Grigalauskyte i to dopiero w ósmej minucie gry.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Gdyńskie zawodniczki wygrały ją nawet jednym punktem, mimo że po drugiej stronie niesamowicie szalała zwłaszcza Michael, która do przerwy zgromadziła 19 punktów.

W drugiej połowie losy się odwróciły i po wyrównanej trzeciej kwarcie zakończonej minimalnym zwycięstwem sosnowiczanek, w czwartej kwarcie Basket 90 zdominował rywalki, pozwalając im zdobyć jedynie cztery punkty. Szaleńcza pogoń przyniosła efekt w postaci wyrównania na 10 sekund przed końcową syreną. Niestety, w dogrywce zabrakło zimnej krwi i cwaniactwa boiskowego. Na pół minuty przed końcem dogrywki błąd kroków popełniła nawet, najlepsza w ekipie gdyńskiej, Skerovic, a następnie dwukrotnie chybiła. Faul na Naketii Swanier na dwie sekundy przed końcem i jej dwa celne rzuty ustaliły wynik spotkania.

Basket Liga Kobiet, 1 kolejka:

Basket 90 Gdynia – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec pd. 68:72 (5:20, 17:16, 17:19: 20:4, 9:13)

Basket 90 Gdynia: Skerovic 16 11 zb, 8 as, 6 p), Podgórna 14, Grigalauskyte 14 (13 zb), Miłoszewska 10, Rembiszewska 6, Puss 5, Jakubiuk 3

Trener: Katarzyna Dydek

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Michael 27, Dobrowolska 12, Piędel 8, Samburska 7, Middleton 5, Swanier 6 (9 as), Rozwadowska 4, Antczak 4.

Trener: Mirosław Orczyk

Sędziowie: B. Puzoń, R. Szaguń, T. Szczurewski

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,