MVP zespołu wybrana została Monika Grigalauskyte. Kolejny turniej EEWBL w Gdyni 3 oraz 4 grudnia br.

Gdyński zespół, który prowadził przez większą część spotkania szansę na zwycięstwo zaprzepaścił w samej końcówce. Po udanej pierwszej połowie, którą gdynianki wygrały różnicą 14 punktów (37:23), w drugiej w szeregi podopiecznych Katarzyny Dydek wdarło się rozkojarzenie oraz dekoncentracja. W pełni wykorzystały to rywalki, które systematycznie odrabiały straty. Główna w tym zasługa Aiji Putniny, która zdobyła dziś 21 punktów. Turczynki na prowadzenie 58:56 wyszły na niespełna 4 minuty przed zakończeniem meczu po celnym rzucie zza linii 6,75 Latanyai White. Chwilę później 2 „oczka” dorzuciła Ilayda Guner i zespół ze Stambułu prowadził już 60:56.

Na 2,5 minuty do końca za trzy trafiła Aldona Morawiec i wydawało się, że gdynianki mają jeszcze szansę na wygraną. Choć do zakończenia meczu czasu było jeszcze dużo, to ani jedna, ani druga ekipa nie zdołała oddać celnego rzutu do kosza i cały mecz zakończył się wynikiem 60:59 dla Stambułu.

Ponownie jak w poprzednich meczach liderkami gdyńskiej ekipy były Monika Grigalauskyte oraz Dominika Miłoszewska i Aldona Morawiec. Pierwsza w całym spotkaniu zdobyła 14 punktów, druga dołożyła 11 „oczek”, ostatnia mecz zakończyła z dorobkiem 10 punktów. 

Na uwagę zasługuje również występ Jeleny Skerovic. Gdyńska rozgrywająca zanotowała dziś 9 punktów, 9 asyst oraz miała 13 zbiórek!

W drugiej połowie nasza skuteczność przestała funkcjonować. Przestaliśmy funkcjonować również w wielu innych elementach, które są do poprawy i musimy je przećwiczyć na treningach. Przegrana jednym punktem jest zawsze najtrudniejsza, ale myślę, że dziewczyny dały z siebie 100%. Zdarzyło się parę niepotrzebnych błędów i to właśnie one zaważyły na przegranej. Zawsze powtarzam, że przegrywa się mecz a nie tylko fragmenty. Wracamy z dwoma zwycięstwami, jest dobrze. Musimy się jeszcze zgrać. Czekamy na przyjazd dwóch zagranicznych zawodniczek. W tym momencie, takie zgranie jakie jest dobrze rokuje. Bardzo duży wpływ na drużynę miała Monika i mam nadzieję, że tak będzie również w sezonie ligowym – podsumowała Katarzyna Dydek (trener Basket 90).

 

Istanbul University – Basket 90 Gdynia 60:59 (15:19, 8:18, 19:12, 18:10)

 

Istanbul University: Putnina 21, White 13, Cado 11, Guner 9, Okul 5, Domac 1, Uner 0, Yavuz 0, Nakas 0.

 

Basket 90 Gdynia: Grigalauskyte 14, Miłoszewska 11, Morawiec 10, Skerovic 9 (13 zb, 9 as), Rembiszewska 6, Jakubiuk 5, Podgórna 4, Puss 0. 

 

 

Wyniki pozostałych spotkań w grupie B: 

Vega 1/Liepaja – Horizont Mińsk 57:70 

Dynamo Moskwa – Astana Tigers 75:56 

 

Wyniki spotkań w grupie A: 

Good Angels Koszyce – Kirkbistis Wilno 91:56 

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Tsmoki Mińsk 75:38 

Avangard Kijów – TTT Ryga 60:100

 

 

—————————————————————-

Źródło i foto: www.koszykowkakobiet.pl, www.eewbl.eu

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *