Nie mogła wystąpić Aleksandra Zych, która czeka na diagnozę kontuzjowanego barku. Na początku gdyński zespół prezentował się nieźle, jednak od stanu 3:4 piąty bieg włączyły zawodniczki z jednej z najlepszych lig na świecie.

Alba rzuciła pięć bramek z rzędu i do końca pierwszej połowy utrzymywała bezpieczną przewagę. W zespole gospodyń należy pochwalić Karolinę Olszową oraz Małgorzatę Gapską, które starały się trzymać wynik.

W drugiej części spotkania przy trudnym wyniku od Pawła Tetelewskiego swoje szanse otrzymały zmienniczki. Nie potrafiły sobie jednak poradzić z rosłymi zawodniczkami reprezentującymi różne kraje, występującymi w ekipie z Węgier.

Ostatecznie Vistal uległ 17:27 i zakończył tegoroczną przygodę z europejskimi pucharami. Mamy nadzieję, że kolejne mecze będą już lepsze w wykonaniu ekipy Tetelewskiego. Najbliższe dwie okazje w ciągu najbliższych dni, a na drodze staną: najpierw MKS Selgros Lublin, a następnie UKS PCM Kościerzyna.

 

Vistal Gdynia – Alba Fehervar KC 17:27 (8:14)


Vistal: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Olszowa 5, Dorsz 3, Kobylińska 2, Matieli Machado 2, Borysławska 2, Janiszewska 2, Szarawaga 1 oraz Stanulewicz, Kozłowska, Macedo, Urbaniak
Karne: 3/1
Kary: 6 min.

 

Alba: Herr, Sipeki – Bandelier 7, Mendy 4, Majer 4, Lavko, 3, Tilinger 3,  Kazai 2, Gjeorgjievska 1, Piedade 1, Mayuko 1,  Pelczeder 1 oraz Hudra, Boldizsar, Hajduch, Mayer
Karne: 4/3
Kary: 6 min.

 

Sędziowie: Ana Vranes (Austria), Marlis Wenninger (Austria)

Widzów: 500

 

 

—————————————–

Źródło i foto: www.vistalreczna.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *