Dzień przed tym spotkaniem, siatkarzy wraz z organizatorami przyjęła w Urzędzie Miasta Gdyni Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta i pełnomocnik prezydenta ds sportu. Towarzyszył jej dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

W spotkaniu w magistracie wzięli udział dwaj Brazylijczycy, wielokrotni medaliści zawodów na najwyższym szczeblu, Nalbert Bitencourt, kapitan złotej reprezentacji canarinhos z igrzysk olimpijskich w Atenach, w 2004 roku, jego kolega z tej drużyny, jeden z najlepszych siatkarzy w historii tego sportu, Giba oraz Łukasz Kadziewicz, reprezentujący drużynę gwiazd polskiej siatkówki. Giba, czyli Gilberto Amauri de Godoy Filho, to jeden z najlepszych zawodników w historii siatkówki. Obecnie pracuje jako komentator dla brazylijskiej telewizji. Swoje życie i karierę opisał w autobiografii „W punkt”, która ukazała się także w Polsce. Autorowi niniejszego tekstu z przyjemnością swoją książkę podpisał.

Komentatorem telewizyjnym i ekspertem pracującym dla telewizji Polsat jest obecnie także Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata z 2006 roku (Polska przegrała wówczas 0:3 finał z… Brazylią, z Gibą, który został MVP turnieju, w składzie), dwukrotny olimpijczyk, który 178 razy zakładał koszulkę z białym orłem.

Goście zapewnili, że piątkowy wieczór będzie niesamowity i niezapomniany dla kibiców. Nie kryli także swoich zachwytów naszym miastem. Wręczyli Joannie Zielińskiej upominek, piłkę ze swoimi autografami.

Po spotkaniu w urzędzie goście odwiedzili także młodych adeptów siatkówki w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Władysława IV.

W piątek przed południem goszczących w Gdyni siatkarzy czeka jeszcze jedna atrakcja, rejs po Zatoce Gdańskiej, a już wieczorem – mecz. Wcześniej spotkanie sparingowe odbędą siatkarze LOTOSu Trefla Gdańsk i Calzedonii Verona, której trenerem jest jeden z uczestników meczu gwiazd, Andrea Giani, dawna gwiazda włoskiej reprezentacji, trzykrotny mistrz świata.

W Gdynia Arena w piątkowy wieczór zapowiada się wielkie show. Wystąpią cheerleaderki oraz grupy akrobatyczne. Oprawę artystyczną zapewnią Grzegorz Kułaga i Marek Magiera, którzy prowadzą mecze siatkarskiej reprezentacji Polski.

 

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 

 

 

 

 

 

By kkorpas

3 thoughts on “Gwiazdy siatkówki w gdyńskim magistracie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *