Po raz pierwszy w żółto-czarnych barwach ćwiczyli Michal Masny, Szymon Romać i Dmytro Pashytskyy. W Gdańsku nieobecni są natomiast Mateusz Mika i Patryk Niemiec. Ten pierwszy przygotowuje się w Brazylii do startu w igrzyskach olimpijskich, a drugi przebywa na zgrupowaniu kadry U-20. 

Zawodnicy na pierwszych zajęciach spotkali się w ERGO ARENIE we wtorek o 9 rano. Inauguracyjną jednostkę treningową odbyli w siłowni. Przed pierwszymi ćwiczeniami z piłką, które zaplanowane były na godz. 16, cały zespół, sztab szkoleniowy oraz Zarząd klubu udał się na oficjalny obiad w Hotelu Haffner. Po powrocie do gdańsko-sopockiej hali siatkarze spotkali się z przedstawicielami mediów oraz rozpoczęli pierwszy trening pod siatką.  

Dziś zaczynamy treningi i jestem pewien, że wszyscy chłopacy przyjechali do Gdańska, będąc w dobrej kondycji, zdrowi i bez żadnych problemów. Przed nami dopiero pierwszy tydzień przygotowań, a jestem pewien, że w ciągu najbliższych kilku tygodni forma będzie regularnie wzrastać – powiedział trener Andrea Anastasi.

Podczas zajęć w hali brakowało tylko Mateusza Miki, powołanego na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, oraz Patryka Niemca, który wraz z kadrą U-20 przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy juniorów. Na parkiecie pojawił się z kolei przyjmujący Młodej Ligi LOTOSU Trefla, Maciej Ptaszyński. Ten zawodnik będzie trenował z pierwszą drużyną w okresie przygotowawczym do nowego sezonu PlusLigi. Po raz pierwszy w koszulkach gdańszczan pojawili się Michal Masny, Dmytro Pashytskyy oraz Szymon Romać.  

Mamy ciekawy zespół. Od początku trzymamy się naszej strategii, by łączyć młodość z doświadczeniem. W naszej drużynie jest wielu graczy, którzy zostali wcieleni do pierwszej drużyny z młodzieżowej sekcji, m.in. Damian Schulz, Fabian Majcherski, Bartek Pietruczuk czy Przemek Stępień. Wiemy, że nie mamy tak dużego budżetu jak niektóre pozostałe drużyny, jednak nie ma to dla nas znaczenia. LOTOS Trefl od początku jest projektem, który ma procentować nie tylko w jednym sezonie, ale również w przyszłości. Ciągle staramy się znaleźć w naszych strukturach zawodników, którzy mogą wnieść coś nowego do drużyny, ulepszyć zespół. Jestem bardzo zadowolony na myśl o nowych zawodnikach, którzy do nas teraz dołączyli – mówię o Szymonie Romaciu, Michale Masnym, Dimie Pashytskkyym, to zdecydowanie topowi gracze. Rynek transferowy jest bardzo trudny, gdyż czołowe drużyny PlusLigi zdecydowanie wyprzedzają resztę w ruchach transferowych, więc musieliśmy być mądrzy i sprytni i jestem pewien, że zbudowaliśmy bardzo ciekawy zespół – mówi trener. 

Przed zawodnikami teraz trzy tygodnie treningów, a później przyjdzie czas na pierwsze sparingi. 25 i 26 sierpnia gdańszczanie rozegrają mecze kontrolne z Indykpolem AZS Olsztyn w Iławie. Tydzień później – 2 i 3 września – zmierzą się z tym przeciwnikiem w Starogardzie Gdańskim. 9 września spotkają się w gdyńskiej hali z zespołem z Werony, a już następnego dnia zameldują na Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Tydzień później LOTOS Trefl weźmie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, a w ostatni weekend września spotka się z przeciwnikami podczas Memoriału Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. O szczegółach dotyczących powyższych meczów będziemy informować wkrótce.

 

Kadra LOTOSU Trefla na sezon 2016/2017: 

Rozgrywający: Michal Masny, Przemysław Stępień

Przyjmujący: Mateusz Mika, Miłosz Hebda, Bartosz Pietruczuk

Środkowy: Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Dmytro Pashytskyy, Patryk Niemiec

Atakujący: Damian Schulz, Szymon Romać

Libero: Piotr Gacek, Fabian Majcherski

By kkorpas

3 thoughts on “Siatkarze LOTOSu Trefla powracają pod siatkę!”
  1. … [Trackback]

    […] Info to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/08/03/siatkarze-lotosu-trefla-powracaja-pod-siatke/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *