Głównymi kandydatami do zwycięstwa są Brytyjczyk, Joe Skipper i Niemka, Diana Riesler. Pula nagród wynosi 17 000 USD.
 
Gdynia co roku przyciąga największe triathlonowe gwiazdy. W poprzednich latach wygrywali m.in. Andreas Raelert, aktualny wicemistrz świata IRONMAN, czy Nils Frommhold, który ustanowił rekord gdyńskiej imprezy z czasem 3 godziny, 54 minuty i 7 sekund. – Znakomitych triathlonistów nie zabraknie również w tym roku. Zapowiada się zacięta walka o zwycięstwo, co oczywiście jest z korzyścią dla kibiców, którzy tłumnie pojawiają się na trasie zawodów – mówi Michał Drelich, dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.
 
Wśród mężczyzn, najmocniejszym zawodnikiem wydaje się być Joe Skipper. Brytyjczyk niedawno zajął drugie miejsce w prestiżowych zawodach Challenge Roth (7:56:23), ustępując jedynie rewelacyjnemu Janowi Frodeno, który ustanowił w tym dniu niewiarygodny rekord świata, wyprzedzając o minutę ubiegłorocznego zwycięzcę z Gdyni, Nilsa Frommholda. Głównym rywalem Skippera będzie Niemiec Stefan Schmid, który w ubiegłym roku wygrał zawody IRONMAN Cozumel w Meksyku. Wśród faworytów zawsze wymieniany jest też Anton Blokhin. Ukrainiec z białoruskim paszportem regularnie pojawia się w Gdyni na podium. W 2015 roku ustąpił pola jedynie Frommholdowi, a w październiku był drugi na mocno obsadzonych zawodach IRONMAN Barcelona.
 
Do walki o medale z całą pewnością włączą się też Polacy. Rewelacja ubiegłorocznych zawodów w Gdyni, Miłosz Sowiński w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy udowodnił, że trzecie miejsce w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 nie było przypadkiem. Młody reprezentant Polski ponownie stanął na podium zawodów z cyklu IRONMAN 70.3, tym razem w Korei, a także finiszował czwarty podczas Gloria IRONMAN 70.3 Turkey. Jego największym sukcesem jest jednak awans na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 w Australii, w kategorii PRO. Jest pierwszym Polakiem, któremu się to udało, a warto pamiętać, że ma zaledwie 21 lat!
 
Wiele do udowodnienia mają Mikołaj Luft Kacper Adam. Luft w maju tego roku, pierwszy raz w karierze zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim. Od tamtej pory, swoich występów nie może uznać za udane. Podczas 5150 Warsaw Triathlon, pomimo znakomitej jazdy na rowerze i prowadzenia na biegu, zajął ostatecznie 5. lokatę z powodu problemów z kolką. Nie powiodło mu się również w miniony weekend podczas Mistrzostw Europy ETU w Poznaniu, gdzie zszedł z trasy z powodu przegrzania organizmu. 

Kacper Adam po znakomitych sezonach 2014 i 2015, kiedy to ustanowił swój rekord życiowy (3:51, Challenge Bahrain) oraz dwukrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim, nie wygrał w tym roku żadnych mocno obsadzonych zawodów. Czarnym koniem gdyńskiego triathlonu może być Łukasz Kalaszczyński. W ubiegłym roku zdobył tytuł wicemistrza Polski na dystansie średnim, a w tym roku zdominował zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon oraz wygrał w EuCO Susz Triathlon.
 
Wśród kobiet, o powtórkę zeszłorocznego zwycięstwa postara się Diana Riesler. Niemka w ciągu ostatnich dwóch lat pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium na międzynarodowych imprezach, zwyciężając dwukrotnie w IRONMAN Malaysia oraz triumfując w IRONMAN Lanzarote, Challenge Poznań i Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W tym roku IRONMAN Lanzarote ukończyła na 4. pozycji, a Mistrzostw Europy Mainova IRONMAN Frankfurt nie ukończyła z powodu hipotermii na odcinku pływackim. – Po dwóch tygodniach solidnego treningu, nie ma już śladu po problemach we Frankfurcie. Czuję, że moja dyspozycja jest dobra i chcę w Gdyni powtórzyć ubiegłoroczny sukces – mówi Diana Riesler.

Rozmowa z Dianą Riesler
 
Największą konkurentką Riesler wydaje się być reprezentantka USA – Mary Beth Ellis. Doświadczona i utytułowana Amerykanka po kilku latach przerwy wraca do światowej czołówki. W 2008 i 2009 roku zdobywała srebrne medale Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3. W swojej karierze wygrała też osiem zawodów z cyklu IRONMAN. Przez lata była rekordzistką USA na dystansie IRONMAN – 8:43:34. W 2015 roku zdobyła natomiast tytuł Mistrzyni Świata ITU na dystansie długim.
 
Do walki o zwycięstwo może włączyć się reprezentantka Austrii – Michaela Herlbauer. W tym roku zajęła drugie miejsce podczas IRONMAN Austria, a w ciągu ostatnich trzech lat sześciokrotnie stawała na podium prestiżowych zawodów z cyklu IRONMAN 70.3 i Challenge, ale jeszcze nigdy nie zwyciężyła.
 
Honoru polskich zawodniczek bronić będą Ewa Bugdoł i Ewa Komander. Bugdoł w ostatni weekend wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy ETU. Ponadto, jest aktualną Mistrzynią Polski na dystansie średnim. Ewa Komander co roku plasuje się w czołówce zawodniczek startujących w Gdyni. W ubiegłym roku stanęła tu na najniższym stopniu podium.
 
Jeśli tylko macie ochotę i dobrą formę, można jeszcze dołączyć do zawodów i rywalizować ze światową elitą – do niedzieli 31 lipca trwają zapisy na dystans 1/2 IRONMAN. Szczegółowe informacje na www.ironmangdynia.pl. Pula miejsc w sztafetach i sprincie została wyczerpana. 

 

 

—————————————-

Źródło i foto: www.ironmangdynia.pl

By kkorpas

60 thoughts on “Kandydaci do zwycięstwa w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia’ 2016”
  1. Zoracel is an extraordinary oral care product designed to promote healthy teeth and gums, provide long-lasting fresh breath, support immune health, and care for the ear, nose, and throat.

  2. BioFit is an all-natural supplement that is known to enhance and balance good bacteria in the gut area. To lose weight, you need to have a balanced hormones and body processes. Many times, people struggle with weight loss because their gut health has issues. https://biofitbuynow.us/

  3. Cortexi is a completely natural product that promotes healthy hearing, improves memory, and sharpens mental clarity. Cortexi hearing support formula is a combination of high-quality natural components that work together to offer you with a variety of health advantages, particularly for persons in their middle and late years. https://cortexibuynow.us/

  4. BioVanish a weight management solution that’s transforming the approach to healthy living. In a world where weight loss often feels like an uphill battle, BioVanish offers a refreshing and effective alternative. This innovative supplement harnesses the power of natural ingredients to support optimal weight management. https://biovanishbuynow.us/

  5. Glucofort Blood Sugar Support is an all-natural dietary formula that works to support healthy blood sugar levels. It also supports glucose metabolism. According to the manufacturer, this supplement can help users keep their blood sugar levels healthy and within a normal range with herbs, vitamins, plant extracts, and other natural ingredients. https://glucofortbuynow.us/

  6. Kerassentials are natural skin care products with ingredients such as vitamins and plants that help support good health and prevent the appearance of aging skin. They’re also 100% natural and safe to use. The manufacturer states that the product has no negative side effects and is safe to take on a daily basis. Kerassentials is a convenient, easy-to-use formula. https://kerassentialsbuynow.us/

  7. Prostadine is a dietary supplement meticulously formulated to support prostate health, enhance bladder function, and promote overall urinary system well-being. Crafted from a blend of entirely natural ingredients, Prostadine draws upon a recent groundbreaking discovery by Harvard scientists. This discovery identified toxic minerals present in hard water as a key contributor to prostate issues. https://prostadinebuynow.us/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *