W dniach 16-17 lipca hala Gdynia Arena zamieniona została w jedno wielkie tatami, na którym rywalizowali młodzi judocy, nie tylko z Europy (jakby sugerowała nazwa zawodów). W gdyńskich zawodach wzięli bowiem także udział zawodnicy z Japonii i z Australii.

Łącznie na gdyńskich matach wystąpiło 98 młodych kobiet i 170 mężczyzn z 26 krajów w 16 (8K i 8M) kategoriach wagowych. Najwięcej uczestników reprezentowało oczywiście Polskę, w turnieju walczyło 26 reprezentantek i 37 reprezentantów polskiego judo.

Klasą dla siebie byli oczywiście Japończycy, których licząca 8 zawodniczek i zawodników drużyna, wywiozła z Gdyni 7 medali (w tym 3 złote). Znakomicie wypadli Holendrzy, którzy zdobyli po trzy medale każdego koloru, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju.

Jak wypadli polscy sportowcy? Młodzi Polacy zdobyli w Gdyni dwa medale srebrne i pięć brązowych. Dorobek całkiem niezły. Nie udało się niestety wygrać turnieju żadnemu z naszych przedstawicieli. Paula Kułaga w wadze do 78 kg musiała uznać wyższość Holenderki Ilony Lucassen, a Julia Kowalczyk w kategorii do 57 kg uległa Japonce Yui Murai.

Nas najbardziej ucieszył medal gdynianina. Tomasz Zielski, o którym pisaliśmy już wielokrotnie, zastał brązowym medalistą w wadze do 55 kg. Przegrał tylko z Włochem Andreą Carlino, zwycięzcą tej kategorii wagowej, pokonując wcześniej w bezpośredniej walce o medal Szymona Śmiegiela, aktualnego mistrza Polski. Sukces jest tym większy, że nasz medalista jest jeszcze kadetem.

Foto: www.galeonjudo.pl

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

6 thoughts on “Sukces gdynianina w zawodach Pucharu Europy w judo!”
  1. Remember, it is still thought that kids get asymptomatic infections that they can spread to everyone else lasix Pregnancy may result more often in a preterm birth and lower birth weight relative increase of 50 as compared with the general population

  2. If your looking for Online Illinois license plate sticker renewals then you have need to come to the right place.We offer the fastest Illinois license plate sticker renewals in the state.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *