To jego trzecie tegoroczne zwycięstwo, które sprawiło, że zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji łącznej PKO Grand Prix Gdynia’2016. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Trzaskalska.

W Biegu Głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało 4717 uczestników, natomiast w Marszu Nordic Walking udział wzięło 191 osób. Deszcz i silny wiatr nie przestraszyły tysięcy biegaczy. Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy!

Tomasz Grycko pewnie dąży do zwycięstwa w największym cyklu biegów ulicznych w kraju. To, co nie udało się podczas Biegu Europejskiego, osiągnął pomimo trudnych warunków i samotnego prowadzenia na trasie. Rewelacyjny czas 29 minut i 48 sekund zapewnił zawodnikowi pochodzącemu z Władysławowa trzecie zwycięstwo w tym roku w Gdyni. Wyprzedził on Ukraińca Ruslana Savchuka (30:24) i Marokańczyka Abderrahima Elsasri (30:26).

Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska (34:39). Jako druga linię mety przekroczyła Olena Serdiuk (35:06), a trzecia była Ewelina Paprocka (35:15). Szczegółowe wyniki Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na stronie zawodów.

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim był prawdziwym testem dla wszystkich, którzy zdążyli już przyswoić tegoroczne hasło cyklu: „Pokonaj siebie”.
W klipie promującym Grand Prix Gdyni 2016 słyszymy: – Nic mnie dziś nie powstrzyma
– żaden deszcz, żaden wiatr, żaden chłód
. Nocny Bieg Świętojański udowodnił, jaką moc mają w sobie te słowa. W nocy z piątku na sobotę biegaczy nie pokonał ani deszcz, ani wiatr, ani chłód!

Warunki atmosferyczne nie były dziś idealne. Od samego rana ulewnie padał deszcz, a mimo to biegacze znowu dali radę! – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Zgodnie z prognozami pogoda na czas biegu złagodniała. Znów mogliśmy podziwiać tysiące biegaczy na ulicach Gdyni, co w warunkach nocnych robi ogromne wrażenie.

Trzeci i zarazem przedostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni  organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. – Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic
i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie
– mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Każdy uczestnik Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim miał okazję podziwiać jedną z najważniejszych ulic Gdyni w pełnej, rozświetlonej krasie. To właśnie na Świętojańskiej znajduje się słynny podbieg – zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymali upragniony medal – trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie. Ostatnia część układanki czekać będzie na mecie 11 listopada, podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

 

 

————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *