Decyzją zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej  wypowiedziana została długoletnia umowa sponsoringowa, która zgodnie z zapisami miała obowiązywać od sezonu 2015/2016 do 2017/2018. 

Rozwiązanie umowy przez dotychczasowego sponsora strategicznego stawia klub w trudnym położeniu. Pragniemy dodać, że PGE Atom Trefl Sopot wywiązywał się z wszystkich zapisów obowiązującej umowy sponsorskiej. Sponsor strategiczny wielokrotnie podkreślał zadowolenie z przebiegającej współpracy, a decyzja właśnie podjęta ma charakter wyłącznie ekonomiczny. Obecnie zarząd klubu wraz z członkami rady nadzorczej spółki oraz właścicielami starają się znaleźć rozwiązanie tak niedogodnej sytuacji.

Dalsze informacje odnośnie klubu oraz drużyny będą przekazywane w kolejnych komunikatach lub podczas oficjalnej konferencji prasowej w najbliższych tygodniach.

Wiadomo już, że Lorenzo Micelli, który przez ostatnie dwa lata kierował zespołem PGE Atomu Trefla Sopot, nie będzie w nadchodzącym sezonie trenerem sopockiej drużyny. Szkoleniowiec oraz klub zdecydowali się rozwiązać za porozumieniem stron umowę, która miała obowiązywać w najbliższym sezonie.

Micelli objął zespół PGE Atomu Trefla w roku 2014, kiedy to po nie najlepszym sezonie i ustąpieniu ze stanowiska szkoleniowca Holendra, Teuna Buijsa, do brązowego medalu drużynę poprowadził jego dotychczasowy asystent, Tomasz Wasilkowski. W swoim pierwszym sezonie w Sopocie po wywalczeniu Pucharu Polski oraz srebrnych medali w Pucharze CEV, a jeszcze przed dotarciem do finału ORLEN Ligi, klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z dwukrotnym triumfatorem Ligi Mistrzyń o kolejne dwa lata. W pierwszym roku przedłużonej umowy Włoch wywalczył wicemistrzostwo kraju i dotarł do pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzyń, a także finału Pucharu Polski. W związku z wycofaniem się sponsora strategicznego klubu, zarząd zdecydował się dać trenerowi wolną rękę w kwestii zmiany klubu.

W momencie przedłużania umowy z Lorenzo Micellim byliśmy w zupełnie innym miejscu i sytuacji. Trener zrobił dla naszej drużyny wiele dobrego, co widać gołym okiem jeśli porównać chociażby postępy poszczególnych siatkarek w ciągu tych dwóch lat. Drużyna pod jego wodzą prezentowała się bardzo dobrze i dostarczyła nam wszystkim wielu niezapomnianych emocji. Mamy wielki szacunek do trenera, który poza byciem znakomitym szkoleniowcem jest także świetnym człowiekiem i dlatego też postanowiliśmy nie blokować mu możliwości zmiany klubu w naszej sytuacji. Nasze cele na ten sezon na pewno będą zupełnie inne niż te, jakie przedstawialiśmy mu wcześniej, dlatego też podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron – wyjaśnia prezes klubu, Marek Wierzbicki.

Warto zaznaczyć, że Micelli nie tylko prowadził pierwszą drużynę PGE Atomu Trefla, ale działał także aktywnie dla środowiska, organizując z klubem warsztaty mające pomóc pomorskim szkoleniowcom w poprawieniu jakości trenowania ich drużyn, czy też zainspirowaniu ich do wdrożenia niektórych sprawdzonych pomysłów.

Klub serdecznie dziękuje Lorenzo Micellemu za pracę z sopocką drużyną oraz życzy powodzenia na dalszej ścieżce trenerskiej kariery.

Z klubu odeszła już Britnee Cooper, Maret Balkestein-Grothues, a rozstaną się jeszcze Zuzanna Efimienko, Anna Kaczmar, Anna Miros. Z końcem maja upływa także kontrakt Klaudii Kaczorowskiej.

Co w zaistniałej sytuacji uczynią władze klubu z Sopotu, będziemy informować na bieżąco naszych czytelników.

 

 

——————————————-

Źródło i foto: www.atomtrefl.pl

Tekst: Katarzyna Wirkowska

 

 

 

By kkorpas

One thought on “To już koniec wielkiego Atomu Trefla???!!!”
  1. Though many OBs prescribe Clomid without doing this monitoring, it is in your best interest to have periodic ultrasounds to ensure that the Clomid is indeed stimulating ovulation and that the follicles are releasing the eggs can i buy cialis online For cells grown in 96 well plates, wells were washed once with 200 L OPTI MEM 1 reduced serum medium Gibco BRL and then treated with 130 L of OPTI MEM 1 containing 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *