Decyzją zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej  wypowiedziana została długoletnia umowa sponsoringowa, która zgodnie z zapisami miała obowiązywać od sezonu 2015/2016 do 2017/2018. 

Rozwiązanie umowy przez dotychczasowego sponsora strategicznego stawia klub w trudnym położeniu. Pragniemy dodać, że PGE Atom Trefl Sopot wywiązywał się z wszystkich zapisów obowiązującej umowy sponsorskiej. Sponsor strategiczny wielokrotnie podkreślał zadowolenie z przebiegającej współpracy, a decyzja właśnie podjęta ma charakter wyłącznie ekonomiczny. Obecnie zarząd klubu wraz z członkami rady nadzorczej spółki oraz właścicielami starają się znaleźć rozwiązanie tak niedogodnej sytuacji.

Dalsze informacje odnośnie klubu oraz drużyny będą przekazywane w kolejnych komunikatach lub podczas oficjalnej konferencji prasowej w najbliższych tygodniach.

Wiadomo już, że Lorenzo Micelli, który przez ostatnie dwa lata kierował zespołem PGE Atomu Trefla Sopot, nie będzie w nadchodzącym sezonie trenerem sopockiej drużyny. Szkoleniowiec oraz klub zdecydowali się rozwiązać za porozumieniem stron umowę, która miała obowiązywać w najbliższym sezonie.

Micelli objął zespół PGE Atomu Trefla w roku 2014, kiedy to po nie najlepszym sezonie i ustąpieniu ze stanowiska szkoleniowca Holendra, Teuna Buijsa, do brązowego medalu drużynę poprowadził jego dotychczasowy asystent, Tomasz Wasilkowski. W swoim pierwszym sezonie w Sopocie po wywalczeniu Pucharu Polski oraz srebrnych medali w Pucharze CEV, a jeszcze przed dotarciem do finału ORLEN Ligi, klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z dwukrotnym triumfatorem Ligi Mistrzyń o kolejne dwa lata. W pierwszym roku przedłużonej umowy Włoch wywalczył wicemistrzostwo kraju i dotarł do pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzyń, a także finału Pucharu Polski. W związku z wycofaniem się sponsora strategicznego klubu, zarząd zdecydował się dać trenerowi wolną rękę w kwestii zmiany klubu.

W momencie przedłużania umowy z Lorenzo Micellim byliśmy w zupełnie innym miejscu i sytuacji. Trener zrobił dla naszej drużyny wiele dobrego, co widać gołym okiem jeśli porównać chociażby postępy poszczególnych siatkarek w ciągu tych dwóch lat. Drużyna pod jego wodzą prezentowała się bardzo dobrze i dostarczyła nam wszystkim wielu niezapomnianych emocji. Mamy wielki szacunek do trenera, który poza byciem znakomitym szkoleniowcem jest także świetnym człowiekiem i dlatego też postanowiliśmy nie blokować mu możliwości zmiany klubu w naszej sytuacji. Nasze cele na ten sezon na pewno będą zupełnie inne niż te, jakie przedstawialiśmy mu wcześniej, dlatego też podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron – wyjaśnia prezes klubu, Marek Wierzbicki.

Warto zaznaczyć, że Micelli nie tylko prowadził pierwszą drużynę PGE Atomu Trefla, ale działał także aktywnie dla środowiska, organizując z klubem warsztaty mające pomóc pomorskim szkoleniowcom w poprawieniu jakości trenowania ich drużyn, czy też zainspirowaniu ich do wdrożenia niektórych sprawdzonych pomysłów.

Klub serdecznie dziękuje Lorenzo Micellemu za pracę z sopocką drużyną oraz życzy powodzenia na dalszej ścieżce trenerskiej kariery.

Z klubu odeszła już Britnee Cooper, Maret Balkestein-Grothues, a rozstaną się jeszcze Zuzanna Efimienko, Anna Kaczmar, Anna Miros. Z końcem maja upływa także kontrakt Klaudii Kaczorowskiej.

Co w zaistniałej sytuacji uczynią władze klubu z Sopotu, będziemy informować na bieżąco naszych czytelników.

 

 

——————————————-

Źródło i foto: www.atomtrefl.pl

Tekst: Katarzyna Wirkowska

 

 

 

By kkorpas

5 thoughts on “To już koniec wielkiego Atomu Trefla???!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *