Organizatorzy przygotowali trasę w formule Rekrut, czyli dystans 6 kilometrów usianych ponad 30 przeszkodami. Jedną wielką przeszkodą był zresztą sam teren zawodów. Start w wodzie, bieg po piachu, wspinaczka na gęsto zarośnięte klify, z takimi przeciwnościami musieli sobie radzić uczestnicy gdyńskiej edycji Runmageddonu. Walkę z przeszkodami w atmosferze świetnej zabawy stoczyło również ponad 400 dzieci, które uczestniczyły w zawodach Runmageddon KIDS.

W miniony weekend plaża w gdyńskich Babich Dołach była areną zmagań ponad 2500 uczestników Runmageddonu Rekrut. Na 6 kilometrową trasę zawodnicy ruszali stojąc w morzu, aby po chwili biec przez piaszczystą plażę. Następnie oblepieni piaskiem musieli się przedzierać przez gęste zarośla, aby dotrzeć do wysokich klifów. Potem było już tylko trudniej. Strome podbiegi i wcale nie łatwiejsze zbiegi, a po drodze przecież jeszcze cała masa wymyślnych i wymagających przeszkód. Zasieki, ciężkie worki z piaskiem, dźwiganie opon do których nieustannie wlewała się woda, dodatkowo utrudniając i tak niełatwą przeprawę. Prawdziwym wyzwaniem była ponad 4 metrowa ściana, której nie sposób było pokonać samodzielnie. Na zmęczonych fizycznym wysiłkiem zawodników czekała także przeszkoda mentalna, której przebycie wymagało znajomości alfabetu Morse’a.

Startowałam już w kilku edycjach Runmageddonu, m.in. w Warszawie, Myślenicach czy Zabrzu. Każdy z tych biegów był inny, każda z tych edycji miała swój niepowtarzalny, regionalny charakter. W Zabrzu były kopalniane hałdy, w Myślenicach góry i rwące strumienie, w Gdyni czuło się morską naturę imprezy. Nigdzie indziej nie spotkałam takiej ilości wody na trasie biegu. Wybór plaży w Babich Dołach na organizację kolejnej edycji Runmageddonu był strzałem w dziesiątkę! I nie dość, że możemy rywalizować na fajnych trasach, to dodatkowo przy okazji startów w Runmageddonie zwiedzamy piękne rejony naszego kraju. – powiedziała Emilia Brzezińska, zawodniczka z Warszawy.

{youtube}4Jmf_yU37-0{/youtube}

Zwycięzcą pierwszej morskiej edycji Runmageddonu okazał się Przemysław Madejski z Białogardu, który 6 kilometrową trasę biegu pokonał w czasie 00:48:05. Najszybszą kobietą była przedstawicielka gospodarzy, Jagoda Szwarc z Gdyni, która mecie zameldowała się po 01:01:07. Gospodarze święcili triumfy również w klasyfikacji drużynowej, gdzie ekipy z Pomorza zajęły całe podium. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Ebro Gym, po drugie miejsce sięgnęła ekipa Big Yellow Foot Adventure Team, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Forma Kartuzy Team.

To były dwa dni świetnej zabawy na plaży w Babich Dołach! Uczestnicy przeżyli wspaniałe emocje oraz pokonali własne lęki i słabości. Mieli oni okazję po raz pierwszy pokonywać trasę z przeszkodami zlokalizowaną nad naszym pięknym morzem. Runmageddon to bieg dla wszystkich pokoleń. Serdecznie gratuluję 65-letniemu zawodnikowi, który pokonując wymagającą trasę Runmageddonu Rekrut udowodnił, że niemożliwe nie istnieje! Z kolei ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się specjalnie przygotowany dla nich bieg w formule Runmageddon KIDS. Przez dwa dni w fantastycznej atmosferze rywalizowało ponad 400 dzieciaków! Cieszymy się, że udało nam się odciągnąć ich od komputerów i pokazać inną, aktywniejszą formę spędzenia wolnego czasu. – podsumował imprezę Krzysztof Żmijewski, dyrektor Runmageddonu Gdynia.

Runmageddon powróci do Gdyni już we wrześniu. Wtedy rozegrane zostaną dwie edycje tego ekstremalnego biegu – 12 kilometrowy Runmageddon Classic oraz o połowę krótszy, ale za to zorganizowany w ciemnościach Nocny Runmageddon Rekrut. Teraz cykl przenosi się pod Warszawę, gdzie 4 czerwca na terenach Twierdzy Modlin rozegrany zostanie bieg w formule Classic oraz Nocny Rekrut. Zapisy na stronie www.runmageddon.pl

{youtube}PkhJV7KN5IQ{/youtube}

***

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającej ponad 44 km i ponad 140 przeszkód.

 

 

————————————–

Źródło i foto: materiał prasowy organizatora

tekst: Marcin Dulnik, rzecznik prasowy Runmageddon
Foto: Michał Chomiq Lasota

 

 

 

 

 

 

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *