Tym razem tylko pierwsze cztery minuty spotkania były bardzo wyrównane, a Asseco było wymagającym rywalem dla gospodarzy. Od tego momentu Stelmet zanotował jednak serię 9:0 i głównie dzięki trafieniom Vlada Moldoveanu i Dejana Borovnjaka prowadził 18:9. Trójką na to odpowiedział jeszcze Anthony Hickey, ale to zielonogórzanie po 10 minutach i akcjach Dee Bosta wygrywali aż 24:12. Druga część meczu była bardzo podobna, a wydawało się, że zespół trenera Saso Filipovskiego grał w obronie z jeszcze większą energią. To oczywiście przełożyło się na wynik. Ważnymi strzelcami byli Szymon Szewczyk i Nemanja Djurisić, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 42:20 po rzutach wolnych Łukasza Koszarka.

Trzecia kwarta była trochę bardziej wyrównana, ale to oznaczało, że zespół trenera Tane Spaseva nie odrabiał strat. Stelmet rozpoczął tę część meczu od siedmiu kolejnych punktów i prowadził już 49:20. Później nieźle spisywał się Piotr Szczotka, a na linii rzutów wolnych nie zawodził Sebastian Kowalczyk. Ostatecznie jednak po 30 minutach rywalizacji to Stelmet wygrywał aż 60:36. Czwarta kwarta była już tylko formalnością, ponieważ Asseco nie miało już zbyt wielkich szans na zwycięstwo. Obaj trenerzy ponownie mogli skorzystać z pełni swoich składów, więc szansę na grę dostali ci, którzy zwykle na parkiecie się nie pojawiają. Ostatecznie mistrzowie wygrali 81:53.

Po 10 punktów dla gospodarzy rzucili Vlad Moldoveanu i Przemysław Zamojski. Po dziewięć punktów dołożyli Szymon Szewczyk i Adam Hrycaniuk. W ekipie gości wyróżniał się Anthony Hickey z 11 punktami.

Stelmet Zielona Góra – Asseco Gdynia 81:53 (24:12, 18:8, 18:16, 21:17)

Stelmet: Zamojski 10, Moldoveanu 10, Szewczyk 9, Hrycaniuk 9, Bost 8, Djurisic 8, Koszarek 8, Mateusz Ponitka 7, Borovnjak 6, Gruszecki 3, Zywert 3, Der 0.

Asseco: Hickey 11, Czerlonko 10, Szczotka 9, Matczak 8, Jankowski 5, Żołnierewicz 4, Kowalczyk 4, Parzeński 2, Frasunkiewicz 0, Kaplanovic 0, Konopatzki 0, Frąckiewicz 0.

Sędziowie: G. Ziemblicki, A. Kom Njilo, D. Szczerba.