Bardzo dobry początek spotkania zanotowali jednak gdynianie, którzy już po kilku minutach i pięciu punktach z rzędu prowadzili 7:2. Mistrzowie powoli się rozkręcali i dzięki serii 9:0 oraz akcjom Mateusza Ponitki i Łukasza Koszarka było już 11:7. Asseco nie zamierzało się jednak poddawać i pokazywało, że nie będzie łatwym rywalem. Sześć punktów z rzędu w końcówce pozwoliło ekipie trenera Tane Spaseva wygrywać po 10 minutach 16:14.

Drugą kwartę Stelmet rozpoczął od akcji 2+1 Dee Bosta i trójki Vlada Moldoveanu. To pozwoliło tej ekipie zdobyć przewagę, ale goście ciągle byli blisko, m.in. dzięki trójce Przemysława Frasunkiewicza. W końcówce pierwszej połowy zielonogórzanie zanotowali jednak kolejną serię – 8:0 i po rzucie Dejana Borovnjaka prowadzili już 37:26.

W trzeciej partii zespół trenera Saso Filipovskiego zdecydowanie uciekał rywalom. Naprawdę dobra defensywa pozwoliła tej drużynie na serię 10:0 – po rzucie Adama Hrycaniuka było 50:29. W ekipie z Gdyni bardzo starali się Anthony Hickey i Sebastian Kowalczyk, ale to nie wystarczało na rozpędzonych gospodarzy. Po 30 minutach Stelmet wygrywał aż 67:40.

Ostatnia część meczu nie mogła już niczego zmienić. Obaj szkoleniowcy korzystali z pełni możliwości swoich dwunastoosobowych składów, a Stelmet bez problemów kontrolował sytuację na parkiecie. Ostatecznie bez większych problemów zwyciężył 91:57.

Najlepszym strzelcem gospodarzy z 16 punktami był Karol Gruszecki. 14 punktów, osiem zbiórek i dwie asysty dołożył Mateusz Ponitka. W ekipie gości wyróżniał się Anthony Hickey z 12 punktami i trzema asystami.

Stelmet prowadzi 1:0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 tej pary już w sobotę 30 kwietnia w Zielonej Górze. Przekaz wideo od godz. 17.30 na Emocje.TV

Stelmet Zielona Góra – Asseco Gdynia 91:57 (14:16, 23:10, 30:14, 24:17)

Stelmet: Gruszecki 16, Mateusz Ponitka 14, Djurisic 12, Bost 10, Koszarek 8, Moldoveanu 7, Szewczyk 7, Borovnjak 6, Hrycaniuk 6, Zamojski 5, Zywert 0, Trubacz 0.

Asseco: Hickey 12, Kowalczyk 10, Matczak 6, Kaplanovic 6, Szczotka 6, Frasunkiewcz 6, Parzeński 4, Czerlonko 4, Jankowski 3, Żołnierewicz 0, Konopatzki, Frąckiewicz 0.

Sędziowie: M. Maliszewski, M. Bieńkowski, M. Sosin.