Początek meczu należał do zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego. Po dwóch bramkach Katarzyny Sabały, prowadziły one 4:2, a najskuteczniejsze zawodniczki Vistalu były szczelnie powstrzymywane przez szczecińską obronę. Później jednak przyjezdne zaczęły grać na bardzo wysokim poziomie. Po dwóch rzutach Katarzyny Janiszewskiej to Vistal wyszedł na pierwsze prowadzenie (5:4), a następnie zdołał je powiększyć do dwóch trafień. W ofensywie dobrze spisywały się Patricia Matieli oraz Monika Kobylińska. W grze gdynianek się jednak coś zacięło. Wykorzystała to Pogoń Baltica, która ponownie wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodyń – 12:11.

Po zmianie stron zabłysnęła ponownie Kobylińska, która łącznie rzuciła cztery bramki w ciągu czterech minut i znów to Vistal wyszedł na prowadzenie. Szczecinianki pokazały jednak świetną grę obronną. Zdołały zniwelować atuty ekipy Pawła Tetelewskiego i ponownie wyjść na prowadzenie. Mecz cały czas trzymał w napięciu. W 53. minucie po trafieniu Emilii Galińskiej był remis.
W samej końcówce lepiej spisały się jednak gospodynie, a niezwykle ważną bramkę na dwie minuty przed końcem rzuciła Daria Zawistowska. W końcówce dobrze spisywała się też bramkarka Pogoni i ostatecznie szczecinianki wygrały 23:20.

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 23:20 (12:11)

Stan rywalizacji: 1:0

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 5, Stasiak 4, Bancilon 4, Zawistowska 3, Sabała 2, Królikowska 1, Koprowska 1, Kochaniak 1, Jaszczuk 1, Gadzina 1 oraz Szczecina, Głowińska.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Kobylińska 11/5, Galińska 3, Matieli 3, Janiszewska 2, Dorsz 1 oraz Urbaniak, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasić.