W dniu 23 kwietnia w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni odbył się XXI Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana. Impreza zorganizowana została wspólnie przez Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” oraz Gdyńskie Centrum Sportu, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Do zawodów zgłosili się zawodnicy z 12 klubów z całej Polski, którzy walczyli w 8 kategoriach wiekowych. Ustanowiono 5 rekordów Festiwalu oraz wiele rekordów życiowych. Nagrody i medale dla najmłodszych uczestników XXI Festiwalu Skoku o Tyczce wręczała nasza znakomita tyczkarka, mistrzyni świata Anna Rogowska. W poszczególnych kategoriach zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Andrzej Langowski 2.50 Tczew

Puchary Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, ufundowane ze środków Miasta Gdyni, dla najlepszych zawodników XXI Festiwalu Skoku o Tyczce odebrali Agnieszka Kaszuba z Gdyni oraz Stanisław Szewczyk z Warszawy. Puchar Dyrektora SKLA dla najlepszego zawodnika Festiwalu w kategorii open otrzymała Agnieszka Kaszuba z K.L. Gdynia. Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana został zorganizowany został dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdyni, sponsorów oraz zaangażowaniu wielu wolontariuszy z Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia”.