Dzięki takiemu wsparciu wielu młodych sportowców może poświęcić się swojej pasji, jaką jest sport, co z kolei przynosi efekty w postaci sukcesów i promocji zdrowego stylu życia.

Prezydent Miasta Gdyni, na wniosek Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, zwiększył kwotę dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży oraz organizację imprez sportowych w drugim półroczu 2016 roku do 1 050 000 złotych. Budżet przeznaczony na sport młodzieżowy wzrósł aż o 14% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jest to najwyższy wzrost w ostatnich 5 latach!

Zwiększenie budżetu dotacji jest odpowiedzią władz Gdyni na coraz większe zaangażowanie i zainteresowanie gdyńskich organizacji sportowych współpracą na rzecz upowszechniania sportu i aktywności fizycznej. Efektem tego jest stale rosnąca liczba składanych ofert  na realizację zadań publicznych w tym właśnie zakresie. Wystarczy przypomnieć, że w konkursie o dotację na I półrocze 2016 roku do Gdyńskiego Centrum Sportu wpłynęło aż 77 wniosków, z czego 73 zostały pozytywnie rozpatrzone.  Nie mniejszego zainteresowania należy spodziewać się w konkursie na realizację zadań w II półroczu br.

Możliwość otrzymania dotacji będą miały te organizacje, które wezmą udział w otwartym konkursie ofert na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację imprez sportowych w II półroczu 2016 roku. Dokładny termin jego ogłoszenia planowany jest na ostatnią dekadę kwietnia.

 

————————————————–

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

 

By kkorpas

6 thoughts on “Gdynia zwiększa wydatki na sport dzieci i młodzieży!!!”
  1. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/04/18/gdynia-zwieksza-wydatki-na-sport-dzieci-i-mlodziezy/ […]

  2. … [Trackback]

    […] There you can find 52620 additional Info to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/04/18/gdynia-zwieksza-wydatki-na-sport-dzieci-i-mlodziezy/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *