W wielkim finale zawodniczki Pawła Tetelewskiego pokonały zwyciężczynie sezonu zasadniczego PGNiG Superligi Pogoń Baltica Szczecin. Vistal po raz kolejny pokazał, że jest w przysłowiowym „gazie”. Gdynianki już w pierwszych minutach dały do zrozumienia, że Pogoni nie będzie łatwo z nimi wygrać. Co prawda na początku podopieczne Adriana Struzika trzymały jeszcze wynik, ale z biegiem czasu to zawodniczki Vistalu budowały swoją przewagę, która do przerwy wynosiła cztery trafienia.

Gdynianki nie zamierzały oddawać pola rywalkom, ale też szczecinianki wierzyły, że odrobią straty. Przez większość drugiej części spotkania przewaga Vistalu oscylowała w okolicach trzech bramek. Pogoń walczyła i głównie za sprawą kolejnych bramek Moniky Bancilon mogła mieć nadzieję w końcowy sukces. Dwanaście minut przed końcową syreną na tablicy wyników było 21:19 dla Vistalu. Tym razem w gdyńskiej ekipie brylowała Emilia Galińska, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Końcowe fragmenty należały do szczypiornistek Tetelewskiego, które nie dały już sobie zrobić nic złego i sięgnęły po Puchar Polski.

Galeria zdjęć z meczu

 

Wypowiedzi pomeczowe:

Adrian Struzik (trener Pogoni Baltica Szczecin): – Gratuluję rywalkom sukcesu. To był mecz walki, mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Drużyna z Gdyni okazała się lepsza. Jestem zadowolony z postawy swojego zespołu w całym turnieju. To był nasz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni finał w najbliższym czasie. Dziękuję szczecińskim kibicom, którzy stworzyli znakomita atmosferę na trybunach.

Paweł Tetelewski (trener Vistalu Gdynia): – Spodziewaliśmy się ciężkiego i wyrównanego meczu i tak też było. Na początku nasza wysoka obrona nie funkcjonowała jak należy, ale zmieniliśmy ustawienie i przyniosło to efekt. Pomimo tego, iż w pewnym momencie w drugiej połowie prowadziliśmy pięcioma bramkami, Szczecin zmniejszył straty do dwóch goli, ale wytrzymaliśmy presję i zdobyliśmy puchar po raz trzeci. Dziękuję dziewczynom, każda dała z siebie wszystko. Cały czas wierzyliśmy, że odniesiemy tu sukces!

Wyróżnienia indywidualne:
– MVP turnieju – Emilia Galińska (Vistal)
– Najlepsza bramkarka – Małgorzata Gapska (Vistal)
– Król Strzelców – Monika Kobylińska (Vistal)

 

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 21:26 (9:13)

 

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon 7, Sabała 3, Noga , Szczecina 1, Głowińska 1, Królikowska , Stasiak 4, Masna , Zimny, Koprowska , Zawistowska, Kochaniak , Jaszczuk 2, Gadzina 3.

 

Vistal: Gapska 1, Kordowiecka, Szwonka – Galińska 9, Kobylińska 3, Matieli , Janiszewska 2, Urbaniak , Kozłowska 2, Zych 2, Tasić , Dorsz 4 , Stanulewicz 2, Olszowa, Gutkowska, Radzikowska 1.

 

Widzów: 1236

 

 

————————————————

Źródło: www.zaglebie.lubin.pl

Tekst: leman 

By kkorpas

7 thoughts on “Vistal po raz trzeci z rzędu z Pucharem Polski!!!”
  1. … [Trackback]

    […] There you will find 44651 additional Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/04/17/vistal-po-raz-trzeci-z-rzedu-z-pucharem-polski/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *