Już pierwszy set tego starcia dostarczył ogromnych emocji – w kluczowym momencie sporną sprawę rozstrzygał dwukrotny challenge! Ostatecznie PGE Atom Trefl wygrał 25:23, po ataku Maret Balkestein-Grothues. Wcześniej jednak mecz miał kilka zwrotów akcji, najpierw prowadziły gospodynie 16:12, by po chwili Impel wyszedł na prowadzenie 18:16. Wszystko za sprawą kapitalnie atakującej Karoliny Costagrande. To właśnie Włoszka była najważniejszą zawodniczką ekipy z Wrocławia w pierwszym secie.

Drugi set to większa dominacja gospodyń, które tylko na samym początku miały małe problemy. Później jednak stopniowo budowały przewagę, a coraz lepiej grała Katarzyna Zaroślińska, wspierana w ataku przez Balkestein-Grothues. W ekipie z Wrocławia słabiej grała Katarzyna Skowrońska-Dolata, zresztą poza Costagrande trudno było wyróżnić którąś z zawodniczek trenera Jacka Grabowskiego. PGE Atom wygrał bardzo wyraźnie, bo do 17.

Kolejny set zaczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które kontrolowały przebieg meczu. Prowadziły cały czas, spokojnie punktując podłamane rywalki. Sopocianki prowadziły 15:7, ostatecznie wygrały 25:18.
Ekipa trenera Lorenzo Micellego ma teraz kilka dni, by przygotować się do wielkiego finału z Chemikiem Police. Dwa starcia w hali w Szczecinie już w najbliższy wtorek i środę.

PGE Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

PGE Atom Trefl: Balkestein-Grothues 11, Efimienko 6, Zaroślińska 19, Kaczorowska 13, Tokarska 4, Radenkovic 2, Durajczyk (L), Cooper 4, Łukasik, Miros.

Impel: Skowrońska-Dolata 9, Costagrande 15, Sikorska 1, Radecka, Hildebrand 4, Kąkolewska 6, Durr (L), Sawicka (L), Kossanyiova 2, Ptak 1, Kaczor 1.

Sędziowie: M. Niewiarowska, M. Myszkowski

MVP meczu: Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom Trefl)