Parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa, w ramach której organizowane są cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km. Odbywają się one
w każdą sobotę w ponad 800 miejscach w kilkunastu państwach.

Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe. Udział w nim jest bezpłatny i wymaga jednorazowej rejestracji, która pozwala na udział
w dowolnym parkrunie. Co istotne, parkrun jest przedsięwzięciem realizowanym dla biegaczy przez biegaczy, bo to oni, jako wolontariusze organizują każdą edycję biegu.

Gdynia jest kolebką polskiego parkrunu. To właśnie na Bulwarze Nadmorskim, prawie 5 lat temu, w październiku 2011 roku, zorganizowano pierwszy bieg w ramach inicjatywy parkrun. Od tego czasu parkrun Polska rozwinął się dynamicznie, obejmując swoim zasięgiem 30 lokalizacji w Polsce.

Co sobotnie biegi w Gdyni cieszą się ogromną popularnością. Obecnie średnia ilość uczestników wynosi około 150 osób. Mamy nadzieję, że 16 kwietnia, pobity zostanie pobity kolejny rekord frekwencji na parkrun Gdynia, który aktualnie wynosi 202 osób.

Gdyński parkrun gromadzi wielu entuzjastów biegania na różnym poziomie. Najważniejsza jest bowiem przyjemność z biegania. Najlepsi mogą się jednak pochwalić świetnymi rezultatami. Rekordzistą gdyńskiego parkrunu jest Łukasz Kujawski z czasem 15 minut i 8 sekund a ustanowił go w biegu nr  199, 31 października 2015 roku. Wśród pań rekordzistką jest Katarzyna Sekuła, z czasem 19 minut osiągniętego w biegu nr 136 12. lipca 2014 roku.

Pobij parkrunowy rekord i ciesz się bieganiem. Dołącz już w sobotę o 9.00!

 

 

—————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *