Bez swojej supersnajperki Żani Marić zagrały w rewanżowym meczu piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Miedziowe nie poradziły sobie ze świetnie dysponowanym Vistalem i nie zagrają o medale mistrzostw Polski.

Już w dziesiątej minucie, przy stanie 2:5, o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Wskazówki szybko podziałały, bo chwilę później było już 4:5. Po kwadransie meczu na tablicy wyników mieliśmy 6:8, a połowę bramek dla przyjezdnych zdobyła Monika Kobylińska. Czas uciekał, a sytuacja lubinianek nie polepszała się. Defensywę Zagłębia cały czas nękała wspomniana Kobylińska, która zdecydowanie miała swój dzień. W 24.minucie sportsmenka roku 2015 w Gdyni miała na swoim koncie już siedem trafień, cały Vistal 12. W ekipie gości dobry mecz rozgrywała również Małgorzata Gapska, która odbijała ważne piłki, w tym dwa karne. W 27.min. nie dość, że miejscowe przegrywały 8:13, to jeszcze grały w podwójnym osłabieniu. W całej pierwszej połowie lubinianki rzuciły tylko dziewięć bramek, przyjezdne szesnaście, w tym aż dziewięć Monika Kobylińska.

Od początku drugiej połowy miedziowe rzuciły się do odrabiania strat i po pięciu minutach od wznowienia gry było 4:2. Vistalki szybko jednak dorzuciły dwie bramki i znów prowadziły siedmioma trafieniami. W 43.minucie bramkę dla miedziowych zdobyła powracająca po kontuzji Victoria Belmas. W grze miedziowych dużo się nie zmieniło, bo przewaga Vistalu cały czas oscylowała w okolicach 6-7 trafień. Ostatecznie mecz zakończył się wspaniałym triumfem Vistalu 29:23 i to to gdynianki zagrają w półfinale Mistrzostw Polski przeciwko zwycięzcy sezonu zasadniczego, Pogoni Baltica Szczecin.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 23:29 (9:16)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Premović 10, Obrusiewicz 1, Wiertelak, Lalewicz, Milojević 2, Semeniuk 2, Grzyb, Belmas 1, Paluch 1, Jochymek 3, Walczak 2, Konofał,1 Załęczna.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Galińska 4, Kobylińska 10, Matieli 1, Kulwińska 1, Janiszewska 5, Urbaniak 1, Kozłowska , Łabuda , Gutkowska , Zych, Tasić 1, Dorsz 3, Stanulewicz 3.

Sędziowie: A. Chrzan, M. Janas,

MVP: Monika Kobylińska (Vistal)

Widzów: 1887

 

 

—————————————

Źródło i foto: www.zaglebie.lubin.pl

By kkorpas

One thought on “Metraco Zagłębie pokonane po raz drugi! Vistal zagra o medale!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *