Trochę lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy mogli liczyć przede wszystkim na trójki Artura Mielczarka – po jego trafieniach prowadzili 9:4. Nieźle spisywał się jednak Jakub Parzeński, a dzięki akcjom Przemysława Farasunkiewicza i Anthony’ego Hickeya to Asseco zdobyło minimalną przewagę. Trójka Camerona Gliddona pozwoliła AZS wygrywać po pierwszej połowie 22:20. W drugiej części meczu dzięki rzutom Igora Wadowskiego i Gliddona koszalinianie mieli już siedem punktów przewagi. Zespół z Gdyni starał się odpowiadać rzutami Piotra Szczotki, ale AZS kontrolował sytuację na parkiecie i m.in. po trafieniu Adama Pechacka prowadził 41:34.

W trzeciej kwarcie zespół prowadzony przez trenera Kamila Sadowskiego zanotował serię 11:0 i dzięki Mielczarkowi oraz niedawno jeszcze czarującemu w Gdyni, A.J. Waltonowi przewaga tej ekipy wzrosła do stanu 57:37. Asseco odpowiadało trójkami Frasunkiewicza, Sebastiana Kowalczyka i Filipa Matczaka, ale po 30 minutach to gospodarze byli lepsi – prowadzili 60:50. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła. Świetnie radził sobie Gliddon, a po serii 9:0 i trójce Mikołaja Witlińskiego AZS wygrywał nawet 77:55. W końcówce goście odrobili trochę strat, ale ostatecznie po akcji 2+1 Pechacka zespół z Koszalina pewnie zwyciężył 83:65.

Najlepszym zawodnikiem AZS był Artur Mielczarek z 22 punktami. Cameron Gliddon dodał do tego 20 punktów i cztery asysty. W ekipie gości Sebastian Kowalczyk rzucił 11 punktów.

AZS Koszalin – Asseco Gdynia 83:65 (22:20: 19:14, 19:16, 23:15)

AZS: Mielczarek 22, Gliddon 20, Pechacek 15, Witliński 8 (11 zb), Wadowski 7, Nowakowski 6, Walton 5, Dąbrowski 0, Łukasiak 0, Śpica 0.

Asseco: Kowalczyk 11, Parzeński 10, Hickey 9, Matczak 9, Frasunkiewicz 9, Szczotka 7, Żołnierewicz 5, Morozov 3, Kaplanovic 2, Konopatzki 0, Czerlonko 0, Jankowski 0.

Sędziowie: T. Trawicki, D. Ottenburger, B. Puzoń.