Po nieco chaotycznym początku kluczem do uzyskania przewagi Atomówek była w Arenie Legionowo zdecydowanie dobra zagrywka. Tym elementem szarpnęła Zuzanna Efimienko, a w drugiej części seta równie dobrze prezentowały się w ofensywie wszystkie Atomówki. Lekkie rozluźnienie w szeregach zespołu skłoniło Lorenzo Micellego do wzięcia czasu przy stanie 13:18 i choć gospodynie starały się jeszcze powalczyć, ale tempa nie zwalniały ani Klaudia Kaczorowska, ani Katarzyna Zaroślińska. Seta atakiem z obiegnięcia zakończyła Maja Tokarska (25:17).

Na początku drugiej partii legionowianki zdemolowały zespół gości zagrywką. Najpierw uczyniła to Natalia Gajewska, a chwilę później swoje trzy grosze dołożyła też Aleksandra Wójcik. Na drugiej przerwie technicznej Legionovia prowadziła wysoko 16:10. Sopocianki jednak się ocknęły, a na odrobienie wyniku nie było jeszcze za późno. W końcówce, podobnie jak seta wcześniej, kluczowymi zawodniczkami były Kaczorowska i Zaroślińska, choć bardzo ważnym elementem była także Agata Durajczyk.

Dobra zagrywka Maret Balkestein-Grothues dała drużynie gości 4:2 na początku partii trzeciej. Gospodynie nie poddawały. Wynik wyrównał na 12:12. Przy stanie 20:22 legionowianki nie dały rady się obronić, a szczęśliwa zagrywka Danicy Radenković na 20:23 przesądziła losy tej partii, wygranej przez przyjezdne 25:22.

W finałowym turnieju Pucharu Polski, który odbędzie się 2-3 kwietnia w Kaliszu PGE Atom Trefl Sopot zagra z Polskim Cukrem Muszynianką Enea.

Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)

Legionovia: Połeć 5, Gajewska 2, Wójcik 10, Chojnacka 7, Smarzek 5, Paszek 4, Adamek (L), Bociek 5, Pacak, Grzelak 3, Grabka.

PGE Atom Trefl: Tokarska 10, Radenkovic 1, Balkestein-Grothues 7, Efimienko 15, Zaroślinska 13, Kaczorowska 9, Durajczyk (L).

Sędziowie: A. Kileński, S. Jażdżewski