Na pilskim parkiecie nie zobaczyliśmy ani Katarzyny Zaroślińskiej, ani Maret Balkestein-Grothues, ani Danicy Radenkovic, ani Britnee Cooper.

– Spotkanie w Pile wykorzystamy z pewnością także pod kątem przygotowania całego zespołu do Pucharu Polski i fazy play off ORLEN Ligi – powiedział trener PGE Atomu Trefla, Lorenzo Micelli. Jego zespół zapewnił już drugie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Nie zmienia to faktu, że pilanki rozegrały bardzo dobre spotkanie, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Na początku meczu sopocianki miały problemy z przyjęciem. Gospodynie prowadziły13:7, ale uwagi trenera Micellego przyniosły efekt i głównie dzięki Mai Tokarskiej straty zostały odrobione na 13:12. Dalej oba zespoły szły praktycznie punkt za punkt, a główną rolę odgrywała zagrywka. W końcówce seta bezcenna dla zespołu z Piły okazała się Kiesha Leggs. Dzięki grze całego zespołu chwilę później pilanki triumfowały 25:20.

Prowadzenie gospodyń 4:0 skłoniło Micellego do szybkiego wzięcia czasu, ale nie pomógł on wiele jego drużynie. Sopocianki nie mogły sobie kompletnie poradzić z przyjęciem, które było w ich szeregach bardzo niedokładne. Wysokie prowadzenie gospodynie straciły jednak przy wyniku 14:14. W drugiej połowie seta dużo dobrego zrobiła Magdalena Damaske i to właśnie dzięki niej zespół z Sopotu triumfował 25:20.

W trzecim secie problemy z przyjęciem zaczęły się po stronie PTPS, ale też zmuszały pilanki, trudną zagrywką, do błędów Atomówki. Dobrą grę kontynuowała Damaske, a trudną zagrywką gromiły Anna Kaczmar i Klaudia Kaczorowska. Gra w polu serwisowym była jednak bronią obosieczną. Wynik zrównał się przy stanie 16:16 po błędach Atomówek, a następnie właśnie zagrywką ułożyły sobie seta gospodynie. Opanowane w ofensywie triumfowały 25:20.

W czwartym secie gra była wyrównana do połowy. Na dwupunktowe prowadzenie pilanki wyszły przy stanie 14:12. Dobra gra Leggs w połączeniu z niezmiennie silną Joanną Sobczak i atakamiAnity Kwiatkowskiej pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 22:17 i było jasne, że tej przewagi one nie oddadzą.

 

PTPS Piła – Atom Trefl Sopot 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:19)

 

PTPS: Babicz 5, Stencel 9, Kwiatkowska 18, Sobczak 14, Leggs 12, Wilk 6, Pauliukouskaya (L), Lewandowska 1, Markiewicz 1.

 

Atom Trefl: Kaczorowska 9, Tokarska 15, Kaczmar 4, Damaske 15, Efimienko 12, Miros 11, Durajczyk (L), Łukasik, Kulig.

 

Sędziowie: M. Weiner, B. Sikora.

 

MVP meczu: Joanna Sobczak (PTPS Piła)

 

Widzów: 900

 

 

————————————–

Źródło i foto: www.orlenliga.pl

By kkorpas

215 thoughts on “Pilanki lepsze od Atomówek”
 1. Comprehensive side effect and adverse reaction information. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  ivermectin cost
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 2. Commonly Used Drugs Charts. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  ivermectin 8000
  Commonly Used Drugs Charts. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 3. drug information and news for professionals and consumers. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://mobic.store/# can i purchase mobic price
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Get warning information here.

 4. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Commonly Used Drugs Charts. https://avodart.science/# how can i get avodart prices
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Everything information about medication.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *