Na pilskim parkiecie nie zobaczyliśmy ani Katarzyny Zaroślińskiej, ani Maret Balkestein-Grothues, ani Danicy Radenkovic, ani Britnee Cooper.

– Spotkanie w Pile wykorzystamy z pewnością także pod kątem przygotowania całego zespołu do Pucharu Polski i fazy play off ORLEN Ligi – powiedział trener PGE Atomu Trefla, Lorenzo Micelli. Jego zespół zapewnił już drugie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Nie zmienia to faktu, że pilanki rozegrały bardzo dobre spotkanie, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Na początku meczu sopocianki miały problemy z przyjęciem. Gospodynie prowadziły13:7, ale uwagi trenera Micellego przyniosły efekt i głównie dzięki Mai Tokarskiej straty zostały odrobione na 13:12. Dalej oba zespoły szły praktycznie punkt za punkt, a główną rolę odgrywała zagrywka. W końcówce seta bezcenna dla zespołu z Piły okazała się Kiesha Leggs. Dzięki grze całego zespołu chwilę później pilanki triumfowały 25:20.

Prowadzenie gospodyń 4:0 skłoniło Micellego do szybkiego wzięcia czasu, ale nie pomógł on wiele jego drużynie. Sopocianki nie mogły sobie kompletnie poradzić z przyjęciem, które było w ich szeregach bardzo niedokładne. Wysokie prowadzenie gospodynie straciły jednak przy wyniku 14:14. W drugiej połowie seta dużo dobrego zrobiła Magdalena Damaske i to właśnie dzięki niej zespół z Sopotu triumfował 25:20.

W trzecim secie problemy z przyjęciem zaczęły się po stronie PTPS, ale też zmuszały pilanki, trudną zagrywką, do błędów Atomówki. Dobrą grę kontynuowała Damaske, a trudną zagrywką gromiły Anna Kaczmar i Klaudia Kaczorowska. Gra w polu serwisowym była jednak bronią obosieczną. Wynik zrównał się przy stanie 16:16 po błędach Atomówek, a następnie właśnie zagrywką ułożyły sobie seta gospodynie. Opanowane w ofensywie triumfowały 25:20.

W czwartym secie gra była wyrównana do połowy. Na dwupunktowe prowadzenie pilanki wyszły przy stanie 14:12. Dobra gra Leggs w połączeniu z niezmiennie silną Joanną Sobczak i atakamiAnity Kwiatkowskiej pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 22:17 i było jasne, że tej przewagi one nie oddadzą.

 

PTPS Piła – Atom Trefl Sopot 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:19)

 

PTPS: Babicz 5, Stencel 9, Kwiatkowska 18, Sobczak 14, Leggs 12, Wilk 6, Pauliukouskaya (L), Lewandowska 1, Markiewicz 1.

 

Atom Trefl: Kaczorowska 9, Tokarska 15, Kaczmar 4, Damaske 15, Efimienko 12, Miros 11, Durajczyk (L), Łukasik, Kulig.

 

Sędziowie: M. Weiner, B. Sikora.

 

MVP meczu: Joanna Sobczak (PTPS Piła)

 

Widzów: 900

 

 

————————————–

Źródło i foto: www.orlenliga.pl

By kkorpas

74 thoughts on “Pilanki lepsze od Atomówek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *