Koszykarze Asseco Gdynia pokonali w finale gospodarzy turnieju mistrzowskiego Exact Systems Śląsk Wrocław 62:40 i także zdobyli złote medale.

Kilka dni temu natomiast, zespół prowadzony przez Sebastjana Krasovca i Arkadiusza Korka awansował do finału europejskich rozgrywek EYBL. Młodzi gdynianie z bilansem zwycięstw 12:3 zajęli drugie miejsce w swojej grupie za gospodarzami turnieju grupowego BC Khimki Moskwa.

Zawodnicy swoimi sukcesami nawiązali do wspaniałej historii tego sportu w mieście z morza i marzeń. Listy gratulacyjne w imieniu prezydenta Gdyni wręczył Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent miasta. Asseco Gdynia otrzymali również nagrodą finansową w wysokości 15 000 zł.