Od pierwszych minut zawodniczki Pawła Tetelewskiego dominowały na parkiecie w Piotrkowie Trybunalskim. W znakomitej formie rzutowej była Emilia Galińska. W piątej minucie miała na swoim koncie już cztery bramki, a gdynianki prowadziły 5:1.

Piotrkowianki starały się odeprzeć ataki drużyny gości i szybko zmniejszyły stratę do dwóch bramek. Gdy wydawało się, że będą potrafiły doprowadzić do wyrównania, ponownie bardzo dobrze zagrały zawodniczki przyjezdne. Grały efektownie i skutecznie. W 17. minucie było już 6:12! Do przerwy Vistal prowadził 17:12.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Patrycji Kulwińskiej, jednak chwilę później dwuminutową karą ukarana została Aleksandra Zych i gospodynie odrobiły trzy bramki. Na szczęście gdyńskie zawodniczki zdołały odeprzeć ten atak i skutecznie odpowiedzieć.

Przez długi czas utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie wicemistrzyń Polski, jednak piotrkowianki wciąż wierzyły w odmianę wyniku szczególnie, że w 41. minucie po bramce ze skrzydła Agnieszki Jałoszewskiej było już tylko 19:22.

Na szczęście końcówka należała do faworytek z Gdyni. Zaczęły zdobywać bramki wręcz hurtowo i Piotrcovia nie potrafiła sobie poradzić z dobrze naoliwioną gdyńską maszyną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 37:27 dla Vistalu i w dobrych humorach gdynianki przystąpią do play-offów. A tu już pierwszy rywal nie byle jaki, bo Metraco Zagłębie Lubin.

Po zakończeniu rundy zasadniczej, drużyny dzielone są na dwie grupy: drużyny z miejsca 1-8 grają w fazie play off, drużyny z miejsc 9-12 grają w fazie play out. Skupmy się na tej pierwszej, tutaj mecze rozgrywane będą według klucza: pierwsza drużyna w tabeli gra z 8, 2-7, 3-6, 4-5. Na tym etapie rozgrywek odbywają się tylko 2 mecze, które zakończyć się mogą zwycięstwem, remisem bądź przegraną jednej z drużyn, a zwycięzcy wyłaniani są na podstawie następujących, kolejno obowiązujących kryteriów:

1) większej liczby zdobytych punktów w dwóch spotkaniach;
2) większej, dodatniej różnicy bramek z obu spotkań;
3) większej liczby zdobytych bramek w meczu wyjazdowym.

Jeżeli powyższe kryteria nie pozwalają na wyłonienie zwycięzcy dwumeczu po zakończeniu zawodów rewanżowych w podstawowym czasie gry, to nie zarządza się dogrywki, decydują rzuty karne. Gospodarzem pierwszego meczu jest zawsze drużyna, która w klasyfikacji po II rundzie zajęła niższe miejsce

Kolejnym etapem rozgrywek są półfinały, wówczas spotykają się drużyny:
– zwycięzca z pary I-VIII ze zwycięzcą z pary IV-V
– zwycięzca z pary II-VII ze zwycięzcą z pary III-VI

Do awansu do finałów wymagane są trzy zwycięstwa nad drużyną przeciwną, przy czym gospodarzem pierwszego i drugiego meczu jest zawsze drużyna, która w klasyfikacji po II rundzie zajęła wyższe miejsce, a trzeciego i ewentualnie czwartego drużyna przeciwna, a ewentualnego piątego meczu drużyna będąca gospodarzem pierwszego. Wszystkie mecze muszą zakończyć się wynikiem rozstrzygającym.

W rundzie finałowej, rozgrywanej systemem play off, w zawodach decydujących o tytule Mistrza Polski spotykają się zwycięzcy zawodów półfinałowych, natomiast w zawodach o III i IV miejsce drużyny, które przegrały rywalizację w półfinałach; odpowiednio tytuł Mistrza Polski lub brązowy medal zdobywa drużyna, która wygrała trzy spotkania, przy czym gospodarzem pierwszego i drugiego meczu jest drużyna, która w klasyfikacji po II rundzie zajęła wyższe miejsce, a gospodarzem trzeciego i ewentualnego czwartego meczu drużyna przeciwna, a ewentualnego piątego meczu drużyna będąca gospodarzem pierwszego spotkania; drużyny, które przegrały rywalizację w meczach finałowych zajmują odpowiednio II lub IV miejsca w klasyfikacji końcowej.

Regulamin rozgrywek znajduje się stronie związku TUTAJ

 

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Vistal Gdynia 27:37 (12:17)

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt – Wypych 10, Belmas 4, Ivanović 4, Kucharska 2, Szafnicka 2, Jałoszewska 2, Olek 1, Kopertowska 1, Szymańska 1 oraz Sobińska, Wawrzynowska.
Karne: 9/6.
Kary: 8 min.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Galińska 9, Kobylińska 5, Kozłowska 5, Zych 5, Urbaniak 4, Kulwińska 4, Tasić 2, Stanulewicz 1, Dorsz 1, Łabuda 1 oraz Janiszewska, Matieli.
Karne: 4/4.
Kary: 12 min.

Czerwona kartka: Zych (Vistal) – z gradacji kar

Sędziowie: Brehmer, Skowronek.

Widzów: 300.

 

 

——————————————-

Źródło i foto: www.vistalreczna.pl

By kkorpas

11 thoughts on “Vistal piąty po fazie zasadniczej. Wygrana w Piotrkowie niczego nie zmieniła!”
  1. … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/03/02/vistal-piaty-po-fazie-zasadniczej-wygrana-w-piotrkowie-niczego-nie-zmienila/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/03/02/vistal-piaty-po-fazie-zasadniczej-wygrana-w-piotrkowie-niczego-nie-zmienila/ […]

  3. … [Trackback]

    […] There you will find 45957 more Info to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2016/03/02/vistal-piaty-po-fazie-zasadniczej-wygrana-w-piotrkowie-niczego-nie-zmienila/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *