Na początku spotkania świetnie prezentował się przede wszystkim Robert Witka – dzięki jego trójkom Rosa prowadziła 8:2. Asseco zbliżało się po trafieniach Jakuba Parzeńskiego i Hickeya, ale gospodarze w pierwszej kwarcie byli niesamowici w rzutach z dystansu. Po kolejnym rzucie zza linii 6,75 m (łącznie siódmym w meczu) – tym razem w wykonaniu Łukasza Bonarka – radomianie wygrywali 27:19. Rewelacyjnym trafieniem z odległości 3/4 boiska w samej końcówce popisał się jeszcze Hickey, zmniejszając lekko straty.

{youtube}qDN8iqjCbDY{/youtube}

W drugiej części meczu dobrze spisywał się Przemysław Żołnierewicz, a prowadzenie gdynianom dał Hickey. Po kilku minutach dwie trójki trafił Sebastian Kowalczyk, a Asseco miało już przewagę 39:30. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał problemy z zatrzymaniem ataku gości i dlatego to Asseco po pierwszej połowie wygrywało 47:41.

W trzeciej kwarcie Rosa krok po kroku starała się odrabiać straty. Ważną rolę miał w tym Michał Sokołowski, ale kluczowy okazał się Torey Thomas. To właśnie trójki Amerykanina dały remis gospodarzom, a później wyprowadziły ich na prowadzenie. Tylko w tej części meczu rozgrywający Rosy zdobył 12 punktów, a radomianie wygrywali po 30 minutach rywalizacji 67:59. W ostatniej kwarcie Asseco się nie poddawało. Po rzutach Kowalczyka i Przemysława Frasunkiewicza gdynianie zbliżyli się na dwa punkty, ale na więcej nie chcieli pozwolić zawodnicy trenera Kamińskiego, którzy odpowiadali trafieniami Daniela Szymkiewicza. Jednak na 30 sekund przed końcem trójki rzucili Hickey oraz Filip Matczak, a goście znowu przegrywali tylko dwoma punktami. Najważniejszy rzut z dystansu trafił jednak Thomas, a zwycięstwo Rosy 87:80 przypieczętował Szymkiewicz.

Torey Thomas zanotował 23 punkty, pięć zbiórek i sześć asyst. 15 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst dołożył Michał Sokołowski. W ekipie gości wyróżniał się Anthony Hickey z 17 punktami i sześcioma asystami.

Rosa Radom – Asseco Gdynia 87:80 (27:22, 14:25, 26:12, 20:21)

Rosa: Thomas 23, Sokołowski 15 (10 zb), Zajcew 13, Witka 11 (10 zb), Szymkiewicz 10, Harris 4, Adams 4, Hajric 4, Bonarek 3, Jeszke 0.

Asseco: Hickey 17, Żołnierewicz 15, Frasunkiewicz 12, Parzeński 11, Kowalczyk 10, Szczotka 9, Matczak 6, Kaplanovic 0, Kołodziej 0.

Sędziowie: M. Kowalski, S. Moszakowski, T. Trybalski