Najwięcej punktów dla gdynian zdobyli Michał Kołodziej 12 i Mateusz Itrich 11. Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów, działaczy i kibiców Asseco Gdynia.

Po raz kolejny okazuje się jak nieprzewidywalna jest koszykówka młodzieżowa, ekipa Śląska wygrała w piątek grupowe spotkanie z Asseco 83:49 i to wrocławianie byli faworytami decydującej rozgrywki. Zespół trenera Sebastjana Krasoveca pokazał jednak wielką klasę ogrywając w finale Śląsk w legendarnej hali przy Mieszczańskiej we Wrocławiu.

Możemy zatem śmiało powiedzieć, że podobnie jak przed rokiem Pomorze rządzi w najstarszej kategorii rozgrywkowej. Dwa tygodnie temu złoto VBW GTK Gdynia w U22 Kobiet, teraz złoto dla Asseco Gdynia w U20 Mężczyzn.

Teraz trzymamy kciuki za naszą kadrę dziewcząt, która jutro o 18:30 rozpoczyna rywalizację z Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze. Pierwszym rywalem kadry Marcina Korpolewskiego i Michała Kowalskiego będzie Wielkopolska. Oby nasze dziewczęta poszły w ślady VBW GTK Gdynia i Asseco Gdynia.

 

 

—————————————-

Źródło i foto: Facebook, Asseco II

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *