Na zakończonych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnicy gdyńskich klubów spisali się znakomicie, wzbogacając swoje kolekcje medalowe i uzyskując wiele wartościowych rezultatów.

Pięcioosobowa reprezentacja Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” wraca do domu ze złotym medalem, który zdobyła tyczkarka Agnieszka Kaszuba (na zdjęciu), która debiutując w kategorii juniorek poprawiła swój rekord życiowy w skoku o tyczce skacząc 4.15 m. Jest to wynik lepszy od wskaźnika na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w tym roku odbędą się w naszym kraju w Bydgoszczy. Warto dodać, że Agnieszka następnie trzykrotnie atakowała rekord Polski w tej kategorii młodzieżowej. Wynik 4.23 m w każdej z trzech prób był bardzo bliski pokonania. Następna okazją do poprawienia tego rekordu będzie coroczny Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana, który odbędzie się w Hali Gdyńskiego Centrum sportu już 23 kwietnia! Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

W kategorii juniorów Jakub Piwowarski skacząc zaledwie 10 cm niżej od rekordu życiowego uplasował się na dwunastym miejscu z wynikiem 3.70 m. Albert Kapturski, ustanowił rekord życiowy skacząc 3.90 m i zająć ostatecznie jedenaste miejsce. Dużo lepiej zaprezentował się Igor Kukiełko, któremu do medalu zabrakło jedynie 10 cm, Igor uplasował się na czwartym miejscu w kraju z nowym rekordem życiowym 4.40 m!

Zaledwie jeden centymetr dzielił Krzysztofa Janickiego od wąskiego finału i dodatkowych trzech pchnięć w pchnięciu kulą juniorów. Dziewiąte miejsce w kraju i nowy rekord życiowy Krzysztofa, który obecnie wynosi 15.58 m to dobry prognostyk przed sezonem letnim.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów Bogusławy Klimaszewskiej i Andrzeja Klimaszewskiego. Rezultaty napawają optymizmem przed sezonem letnim, gdzie znowu będzie szansa walki o medale nie tylko w krajowym czempionacie, ale także imprezach międzynarodowych.

Znakomicie wypadli także sportowcy WKS Flota Gdynia

Mateusz Sprengel junior mł. Zdobył złoty medal w skoku o tyczce wynikiem 4,10 m, co jest jego rekordem życiowym.
„Życiówkę” uzyskała także Magdalena Dias juniorka w biegu na 3000 m. Wynik 10:03:65 dał jej drugie miejsce i srebrny medal.
Wynik 2,12 m w skoku wzwyż wystarczył natomiast do brązowego medalu, który zdobył Szymon Rudek – junior, również ustanawiając rekord życiowy.

Dobre wyniki uzyskali także:
Zuzanna Nowicka – juniorka mł. – skok w dal IV m wynik 5,75 (przegrała brązowy medal o 1 cm)
Agata Grożyńska – juniorka mł. – skok o tyczce IV m wynik 3,40 (taki sam jak III zawodniczki)

Dodatkowo swój nowy rekord życiowy w biegu przez płotki na 110 m ustanowił młodzieżowiec, Marcin Grudka  (z wynikiem 8,12) podczas 3 Halowego Sprawdzianu PZLA w Spale w dniu 14.02.2016 r.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Brązowy medal ze Spały przywiozła także zawodniczka LKS Zorza Gdynia Julia Dias. Zdobyła go w biegu na 2000 m juniorek młodszych (z czasem 6:32.23).

Gratulacje dla zawodniczki i trenerki Renaty Walendziak.