– Jesteśmy dumni, że wraz z tysiącami biegaczy uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania Gdyni. Cieszę się, że w naszym mieście świętujemy ważne uroczystości z uśmiechem na ustach  – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Nawiązaniem do 90. urodzin miasta jest unikatowa układanka, złożona z czterech medali. Całość po 11 listopada będzie przedstawiała ulicę Świętojańską w dwóch różnych epokach: w dwudziestoleciu międzywojennym i XXI wieku. Do przygotowania medalu wykorzystano wyjątkową fotografie stworzoną tuż po powstaniu Gdyni. 13 lutego uczestnicy otrzymali pierwszy z czterech medali.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało 4522 uczestników. Olbrzymim powodzeniem cieszyły się również biegi młodzieżowe i marsze nordic walking, w których udział wzięło 961 osób. PKO Grand Prix Gdyni 2016 oficjalnie rozpoczęte!

Rywalizacja o wygraną w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. Najszybszy z mężczyzn na 10-kilometrowej trasie okazał się Tomasz Grycko (29:44). Drugi był Marek Kowalski (30:19), a na najniższym miejscu podium stanął Wojciech Kopeć (30:37). Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska (34:10). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka (35:37), a trzecia była Kamila Pobłocka (36:37). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim dostępne są TUTAJ

13 lutego w Gdyni uczestnicy rywalizowali nie tylko w 10-kilometrowym biegu głównym, ale również ośmiu wydarzeniach towarzyszących. Młodzież i najmłodsi startowali w 4-biegach młodzieżowych. Odbyły się również  4-marsze nordic walking.

– Frekwencja w biegach młodzieżowych rośnie z każdą edycją. W 2015 roku do rywalizacji najmłodszych zapisało się 855 uczestników. Pomimo ferii zimowych, chęć uczestniczenia w biegach młodzieżowych zgłosiło 1046 osób. Cieszę się bardzo, że frekwencja wzrosła o blisko 20% – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

To nowe hasło towarzyszące tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni, nawołujące do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy z biegaczy aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości. Kampanię „Pokonaj siebie” promuje etiuda stworzona przez Wytwornię Filmów „Kalina”. Film można zobaczyć na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

Uczestnicy cyklu biegowego PKO Grand Prix Gdyni w 2016 roku staną przed ponowną szansą  nowoczesnego wygrania samochodu osobowego – Hondy Civic. To nagroda ufundowana przez dealera Honda Gdynia, który wspiera gdyński cykl biegowy drugi rok z rzędu. Zdobyć może ją każdy niezależnie od osiągniętego wyniku. Jedynym warunkiem jest udział w trzech biegach!

 

——————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

2 thoughts on “PKO Grand Prix Gdyni’2016 rozpoczęte!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *