Mająca za sobą mecze w reprezentacji Brazylii Patricia Matieli związała się we wtorek kontraktem z Vistalem Gdynia. Dla praworęcznej rozgrywającej będzie to pierwszy sezon poza ojczyzną.

W 2014 roku Matieli została mistrzynią Brazylii, ma też w swoim dorobku wiele medali z mistrzostw stanowych. W 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Brazylii, w której grała w kilku turniejach towarzyskich. Jej celem jest gra w kadrze tego kraju na największych światowych turniejach.

Bardzo mi się podoba w Gdyni. Na pewno zaskoczyła mnie pogoda. Gdy wylatywałam z Sao Paulo było 40 stopni Celsjusza, a tutaj było -10. Zdążyłam zwiedzić Gdynię. W Vistalu chcę się rozwinąć i dzięki grze tutaj wrócić do pierwszej reprezentacji Brazylii i grać z nią w najważniejszych turniejach na świecie – powiedziała szczypiornistka.

Patricia Matieli przed podpisaniem kontraktu była testowana przez sztab szkoleniowy gdyńskiego klubu. Wypadła bardzo dobrze i ma być sporym wzmocnieniem Vistalu. Rozgrywająca będzie mogła zadebiutować w PGNiG Superlidze już w niedzielę, 14 stycznia w meczu z Pogonią Baltica Szczecin.

 

 

—————————————–

Źródło: www.vistalreczna.pl

Foto: tamże 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *