Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli goście, po pierwszych minutach spotkania i trafieniach Przemysława Żołnierewicza oraz Jakuba Parzeńskiego Asseco prowadziło 9:5. Kilka minut później Start zanotował jednak serię 11:0 i dzięki trójkom Marko Popovicia oraz Grzegorza Małeckiego wygrywał nawet 19:11. Kwartę zakończył rzut z wyskoku tego koszykarza za trzy i po 10 minutach Start wygrywał 24:17. W pierwszej odsłonie lubelscy koszykarze trafili 6 trójek na 11 prób.

Na początku drugiej kwarty lublinianie powiększyli przewagę do 11 oczek (28:17), ale nie poszli za ciosem. – Gdybyśmy byli bardziej doświadczonym zespołem, dobilibyśmy przeciwnika i byłoby po meczu – mówił po meczu Marcin Salamonik. Na szczęście dla gości, gra przestała się miejscowym kleić. Gdynianie poprawili obronę, zanotowali serię 15:1 i dzięki trafieniom Filipa Matczaka oraz Anthony’ego Hickeya nie tylko odrobili straty, ale wygrywali 38:31. Do przerwy Start rzucił jeszcze tylko 3 punkty.

W półtorej minuty trzeciej ćwiartki gospodarze odrobili niemal wszystkie straty (było 37:38), a nawet ponownie dwukrotnie odzyskiwali prowadzenie (39:38 i jeszcze 41:40). Od tego momentu rzucili jednak 8 oczek przy 19 żółto-niebieskich i przed ostatnią odsłoną przyjezdni znów prowadzili 10 punktami (49:59). Zawodnicy Asseco tym razem już nie popełnili wcześniejszego błędu i nie dali rywalom nawet się zbliżyć na dystans pozwalający podjąć skuteczną walkę o wygraną. Zespół trenera Tane Spaseva powiększał prowadzenie – po trójce Sebastiana Kowalczyka było aż 76:61. Ostatecznie lublinianie zmniejszyli trochę straty, ale i tak zwycięstwo Asseco było zdecydowane.

Najlepszym zawodnikiem gości był Filip Matczak z 25 punktami i czterema asystami. 13 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst dołożył Przemysław Frasunkiewicz. W ekipie Startu wyróżniał się Grzegorz Małecki z 17 punktami.

Goście w całym meczu rzucili 14 trójek (45% skuteczności), z czego 5 miał wspomniany Matczak, Start stracił 8 pkt z rzutów osobistych (trafił 10 rzutów na 18 prób), a rezerwowi dołożyli zaledwie 7 oczek (zmiennicy gości mieli 26 pkt).

{youtube}rpasxE3uYwM{/youtube}

Start Lublin – Asseco Gdynia 69:80 (24:17, 7:21, 18:21, 20:21)

Start: Małecki 17, Salamonik 16, Jeftić 11, Popović 9, Kellog 9, Trojan 4, Grzeliński 2, Czujkowski 1, Ciechociński 0, Poole 0.

Asseco: Matczak 25, Frasunkiewicz 11, Kowalczyk 9, Szczotka 9, Kaplanović 8, Żołnierewicz 7, Parzeński 5, Hickey 4, Konopatzki 0, Jankowski 0.

Sędziowie: M. Ćmikiewicz, D Szczerba, S. Moszakowski