ET Gdynia Open to turniej organizowany przez firmy World Snooker oraz AC Event Agata Czerwińska. Jest ostatnim etapem serii Kreativ Dental European Tour 2015/2016, którą zakończy Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem dwudziestu czterech najlepszych zawodników cyklu. 

Do turnieju Gdynia Open zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów. To największa liczba zawodników podczas jednego turnieju w całej serii Kreativ Dental European Tour. Z tego względu kwalifikacje rozpoczną się już we wtorek, a wyłonią one 27 amatorów, którzy dołączą do rozgrywek w turnieju głównym. 

Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera, wśród nich ośmiu zdobywców tytułu mistrza świata. Do Gdyni przyjedzie aktualny mistrz – Stuart Bingham oraz ci, którzy zdobyli tytuł wcześniej, niektórzy kilka razy: Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon oraz Graeme Dott. Na liście startowej jest także wielu innych znakomitych zawodników, jak Judd Trump, Ding Junhui, Marco Fu, Barry Hawkins, Stephen Maguire, Thepchaiya Un-Nooh czy rewelacja ostatnich turniejów – David Grace. 

W Gdyni pojawią się także znani z polskiego podwórka zawodnicy, między innymi były profesjonalista Kacper Filipiak, dwunastoletni mały gigant Antoni Kowalski, aktualny mistrz kraju Adam Stefanów czy znany z anteny Eurosportu komentator Rafał Jewtuch. W sumie w kwalifikacjach wystartuje 32 reprezentantów naszego kraju. 

Rozgrywki kwalifikacyjne rozpoczną się we wtorkowe popołudnie, a zakończą w czwartek. Wstęp na eliminacje jest bezpłatny. W piątek 26 lutego zaczyna się turniej główny, pierwszego dnia gra pierwsza połowa drabinki, a w sobotę druga. W niedzielę szesnastu najlepszych zawodników gra o zwycięstwo w Gdynia Open 2016. Początek gier w sobotę i niedzielę o godzinie 9.30, w niedzielę o 10.00. Finał zaplanowano na niedzielę, 28 lutego, na godzinę 20.00.

Relacje telewizyjne obejmują trzy dni turnieju głównego (26-28 lutego). Czas antenowy to ponad 20 godzin transmisji live w stacji Eurosport, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Retransmisje emitowane są również w telewizjach azjatyckich, między innymi: Beijing TV, Lioaning TV,GDTV, SBS, SkyNet, Truesport, Now TV, OSN. 

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Grono miłośników snookera w naszym kraju rośnie, a Gdynia Open to dla polskich fanów najlepsza okazja, aby ze światowym snookerem spotkać się na żywo. Jest to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie z punktu widzenia kibiców ze względu na obecność gwiazd największego formatu i możliwość spotkania ich oko w oko. Od początku istnienia imprezy zaobserwowaliśmy wzrost frekwencji o 20%, w tej edycji spodziewamy się przybycia około 4000 widzów, w tym ponad 1400 na sam finał.
Podczas imprezy w hali przewidziano atrakcje dla najmłodszych, spotkania z gwiazdami oraz sesje szkoleniowe dla sędziów.

 

Wydarzenie odbędzie się w Gdyni po raz czwarty. Gdynia została okrzyknięta snookerową stolicą Polski i przed ostatnie 4 lata potwierdzała, że Miasto z Morza i Marzeń wraz z firmą World Snooker oznaczają najwyższą jakość i wyznaczają standardy organizacji imprez snookerowych.
Partnerem strategicznym imprezy jest Miasto Gdynia, sponsorem tytularnym serii European Tour jest firma Kreativ Dental.

 

 

—————————————–

Źródło: informacja prasowa organizatora

 

 

By kkorpas

One thought on “Gdynia ponownie stolicą snookera. Rusza ET Gdynia Open’2016!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *